Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Polacy rozpoczęli od porażki i zwycięstwa

ME U-20: Polacy rozpoczęli od porażki i zwycięstwa

Mateusz Łysikowski i Kacper Bąkiewicz, którzy reprezentują nasz kraj na mistrzostwach Europy do lat 20 w siatkówce plażowej, przegrali swój pierwszy mecz grupowy z Włochami. Ale szybko zrehabilitowali się za porażkę w drugim meczu, ogrywając rywali z Izraela.

Polacy trafili w mistrzostwach Europy do lat 20 do grupy B razem z parami z Włoch, Izraela i Holandii. Swój pierwszy występ przeciwko Włochom biało-czerwoni rozpoczęli wyśmienicie, pokonując rywali w pierwszym secie do 12. Po takim pogromie wydawało się, że drugi set powinien być formalnością, tymczasem okazało się, że Włosi również potrafią grać w siatkówkę plażową. Felice Sette i Riccardo Mazzon pewnie wygrali drugą partię do 14, doprowadzając do wyrównania. W decydującym secie o wyniku spotkania rozstrzygała zacięta końcówka, w której lepsi okazali się siatkarze z Italii.

W drugim meczu Mateusz Łysikowski i Kacper Bąkiewicz zagrali z Edanem Shafatem i Shani Cohenem z Izraela. Biało-czerwoni od początku spotkania przejęli inicjatywę na boisku, wygrywając premierową odsłonę 21:14. Tym razem jednak nie popełnili błędu z poprzedniego spotkania i w drugim secie nie dali rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Wręcz przeciwnie – wywierali na nich jeszcze większą presję w polu serwisowym, dobrze spisywali się także na siatce, w efekcie czego rozgromili w drugiej partii przedstawicieli Izraela 21:7. Trzeci, a zarazem ostatni pojedynek grupowy Polacy rozegrają jutro.