Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Taylor Sander: Stałem się bardziej pewny siebie

Taylor Sander: Stałem się bardziej pewny siebie

- Uważam, że w piątym secie, pomimo porażki, zagraliśmy bardzo dobrze. Walczyliśmy do końca - mówił po porażce w pięciu setach z ekipą Iranu Taylor Sander, przyjmujący i wschodząca gwiazda amerykańskiej siatkówki.

Amerykanie w meczu z Iranem kompletnie przespali początek pojedynku. Po dwóch setach przegrywali już 0:2, lecz zdołali doprowadzić do wyrównania. Piąty set nie potoczył się po ich myśli i w rezultacie musieli uznać wyższość rywali. – Szkoda meczu z Irańczykami, ale trzeba przyznać, że rywale zagrali bardzo dobrze. W trzecim secie wróciliśmy do gry, lecz pechowo przegraliśmy w tie-breaku – tłumaczył po spotkaniu przyjmujący, Taylor Sander.

Zawodnicy z USA po ostatniej piłce meczu dość długo protestowali. Sędziowie bowiem nie wychwycili bloku irańskiego siatkarza i zakończyli mecz. Nie pomogła nawet interwencja pierwszego arbitra, który mógł na własne oczy obejrzeć powtórkę spornej akcji w systemie „challenge”. – Uważam, że piątym secie, pomimo porażki, zagraliśmy bardzo dobrze. Walczyliśmy do końca i kto wie, co stałoby się, gdyby nie ostatnia piłka meczu i niedostrzeżony ewidentny blok rywala po ataku Matthew Andersona. Niestety, to już przeszłość – żałował młody przyjmujący. – Jeżeli poprawimy nasze przyjęcie, to będziemy groźniejsi – dodał Sander.

W kolejnym spotkaniu amerykańscy zawodnicy zmierzą się z najsłabszą drużyną grupy D, Portoryko. – Wbrew pozorom mecz z ekipą Portoryko nie będzie łatwy. To bardzo żywiołowa drużyna, można powiedzieć, że nieobliczalna i w każdej chwili może zacząć grać dobrą siatkówkę – kurtuazyjnie wypowiadał się 22-letni zawodnik, który przebojem wdarł się do kadry USA już podczas Ligi Światowej, stając się z miejsca gwiazdą tej drużyny. – Gra w zespole narodowym bardzo wiele mi dała. Cały czas pracuję bardzo ciężko, by rozwijać się i być lepszym zawodnikiem. Stałem się bardziej pewny siebie i drużyna również mi ufa. To bardzo budujące – zakończył Taylor Sander.