Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Radlinie wspominano awans sprzed 10 lat

W Radlinie wspominano awans sprzed 10 lat

fot. Tomasz Tadrała

Z okazji 10-lecia awansu Górnika Radlin do Polskiej Ligi Siatkówki na Śląsku odbył się Radliński Festiwal Siatkówki. Po meczach w kategoriach młodzieżowych, punktem kulminacyjnym imprezy był mecz pokazowy drużyn seniorskich - z 2004 i 2014 roku.

Do dość nietypowej imprezy doszło w miniony weekend w Radlinie, gdzie świętowano rocznicę wejścia miejscowego Górnika do ekstraklasy. Siatkówka w mieście pojawiła się pod koniec lat 70-tych minionego stulecia. W 1998 r. powstała Autonomiczna Sekcja Piłki Siatkowej, a dwa lata później została ona przekształcona w Siatkarski Klub Górnik Radlin. Największym sukcesem miejscowych siatkarzy było wejście pod wodzą Dariusza Luksa i Karola Janaszewskiego do Polskiej Ligi Siatkówki. Z uwagi na przebudowę hali przy Korfantego, mecze siatkówki rozgrywane były w pobliskim Rybniku. Przez lata w Górniku występowali m.in. Paweł Wrzeszcz, Jakub Bednaruk, Paweł Rusek, Sebastian Pęcherz, Marcin Grygiel czy Damian Lisiecki.

W sobotę w hali MOSiR-u Radlin najpierw rozegrano turniej minisiatkówki, a następnie mecze młodzików i młodziczek. Punktem kulminacyjnym festiwalu był mecz pokazowy pomiędzy drużyną, która w 2004 roku wywalczyła awans do PLS-u oraz zespołem, który w tym sezonie wszedł ponownie do II ligi. W spotkaniu lepsi okazali się „weterani”, którzy wygrali mecz 2:1.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved