Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Nicola Negro: Zagraliśmy bez pasji

Nicola Negro: Zagraliśmy bez pasji

Po porażce w półfinale z podopiecznymi Bogdana Serwińskiego dąbrowianki straciły szansę na zdobycie po raz trzeci z rzędu Pucharu Polski. - Popełnialiśmy jednak o wiele więcej błędów - przyznał zapytany o przyczyny porażki trener ekipy z Dąbrowy Górniczej.

W półfinale rozgrywek o Puchar Polski musieliście uznać wyższość ekipy z Muszyny, która wygrała 3:2. Ciężko pewnie po tak wyrównanym pojedynku wskazać jednoznaczne przyczyny porażki.

Nicola Negro:Nie do końca. Można tutaj łatwo wskazać taktyczne i techniczne przyczyny takiego stanu rzeczy. Zagraliśmy pierwsze dwa sety bardzo dobrze. Rozpoczęliśmy pojedynek bardzo agresywnie, co przełożyło się wymiernie na wynik. Mieliśmy świetne statystyki w bloku i obronie. Pamiętam, że po pierwszym secie wyniki w tych elementach robiły ogromne wrażenie. Po przerwie wróciliśmy na boisko i zaczęliśmy grać o wiele mniej agresywnie. Graliśmy bardzo słabo w ataku, nie kończyliśmy zbyt wielu akcji. Ekipa z Muszyny popełniała mniej błędów. Jeśli przyjrzysz się wynikom, łatwo zauważysz, że w trzecim i czwartym secie miałyśmy o wiele lepsze statystyki w obronie i ataku niż nasze rywalki. Jednak popełnialiśmy też o wiele więcej błędów, bo zagraliśmy bez pasji. W tie-breaku mieliśmy swoje szanse. Jeśli grasz jednak punkt za punkt, to o zwycięstwie często decyduje chwila.

Patrząc na statystyki, należy podkreślić, że bez wątpienia ogromny wpływ na waszą porażkę miała… wasza gra. Dzisiaj popełniliście masę błędów własnych.

Oczywiście wiele z tych błędów zostało wymuszonych przez dobrą grę ekipy z Muszyny. Jak nasze rywalki wróciły do gry w trzecim secie, to też zdecydowanie poprawiły swoją postawę względem wcześniejszych partii. Niestety sporo z naszych błędów można określić mianem „prezentów dla rywalek”. Po raz kolejny to podkreślę – zaczęliśmy grać bez pasji i to sprawiło, że żegnamy się z rozgrywkami Pucharu Polski.

Jaki jest twoim zdaniem główny problem ekipy z Dąbrowy Górniczej? Potraficie jednego dnia zagrać wspaniałe zawody, a za kilka dni ulegacie teoretycznie słabszym ekipom. Wasza forma chyba wciąż jeszcze mocno faluje?

Uważam, że nie ma „problemu zespołu z Dąbrowy Górniczej”, nasza ekipa nie ma jakichś ogromnych problemów. Powodem takiej sytuacji jest wysoki poziom polskiej ligi. Poziom poszczególnych zespołów jest mocno zbliżony. Należy zauważyć, że ekipy z Zagłębia i z Muszyny zaczynały przygodę z Pucharem Polski odpowiednio z miejsc numer sześć i siedem w rankingu. Na dzień dzisiejszy uważam, że te zespoły są zdecydowanie wyżej, niż to miało miejsce wtedy. W każdym przypadku jednak ten poziom ligi jest dość mocno wyrównany, a dyspozycja poszczególnych zespołów też jest zmienna, co pokazał dzisiaj pierwszy półfinał. Myślę, że tutaj nie jest kwestią odpowiedź na pytanie o ewentualny problem danego zespołu, a raczej kwestia dyspozycji prezentowanej przez ekipę w danym pojedynku.

Wspomniałeś o wyrównanym poziomie polskiej ligi. W Ostrowcu Świętokrzyskim nie było niezwykle silnych zespołów z Wrocławia i Sopotu, co też dodaje nieco pikanterii w kontekście walki o medale ORLEN Ligi. Czego zatem możemy się spodziewać w fazie play-off?

Myślę, że tutaj kwestia wyniku jest otwarta. Moim zdaniem pewnymi faworytami, którzy są jakby nieco wyżej, są ekipy z Sopotu i Polic. Nie oznacza to jednak, że są one poza zasięgiem. W przypadku pozostałych zespołów wszystko jest możliwe. Poziom między nami a zespołami z Bielska-Białej, Muszyny czy z Wrocławia jest bardzo mocno wyrównany. Wszystko jest tutaj możliwe.

Rozgrywki Pucharu Polski zakończyły się dla was na półfinale. Jakie plany na najbliższe dni, już niedługo czekają was kolejne ważne konfrontacje, których stawką będą medale mistrzostw Polski.

Najbliższa kilka dni poświęcimy na odpoczynek i odnowę biologiczną, której niewątpliwie potrzebuje cały zespołów. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy przygotowania do dalszej walki w tym sezonie.