Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Rachael Adams: Będziemy nad sobą pracować

Rachael Adams: Będziemy nad sobą pracować

Dąbrowianki w ostatniej kolejce spotkań przegrały 1:3 z Impelem Wrocław. Dzisiaj zagrają z Chemikiem Police. - Na szczęście w play-off wszystko się może zdarzyć - mówiła środkowa zespołu z Dąbrowy Górniczej, Rachael Adams.

Dla dąbrowianek ostatnie dwie kolejki nie ułożyły się zbyt szczęśliwie. Najpierw zanotowały one porażkę z zespołem z Bielska-Białej, a w niedzielę uległy faworyzowanym wrocławiankom. W pierwszym i czwartym secie przyjezdne nie miały nic do powiedzenia, o czym świadczą przegrane odpowiednio do 13 i 14 punktów. Dwie pozostałe partie były już jednak bardzo wyrównane i o ich losach decydowały szczegóły. Szczególnie trzecia odsłona spotkania zapisała się w pamięci Amerykanki. – To był trudny moment dla nas jako drużyny. Gdybyśmy wygrały tego seta, to spotkanie mogłoby się potoczyć inaczej, jednak popełniłyśmy kilka błędów taktycznych, przez co nie ułożyło się to wszystko tak dobrze, jak w drugiej partii – wyjaśnia Adams.

Kibiców niepokoją jednak sety, w których dąbrowianki nawet nie dają sobie możliwości na podjęcie walki. – Przed nami dużo zajęć, treningów i będziemy pracować nad sobą, nad swoją grą. Impel w tym meczu świetnie grał silną zagrywką, przez co miałyśmy problemy z przyjęciem – twierdzi środkowa MKS-u Banimexu Dąbrowa Górnicza. Już dzisiaj dąbrowianki czeka zaległy mecz z 12. kolejki ORLEN Ligi, w których ich rywalkami będą liderki rozgrywek, policzanki. – Nie miałyśmy dużo czasu przed meczem z Chemikiem. Przeanalizowałyśmy grę rywalek na wideo i jesteśmy gotowe na to spotkanie, zobaczymy, co ono przyniesie – mówiła Adams. Faza zasadnicza rozgrywek dobiega końca i niebawem rozpocznie się najważniejsza część sezonu. – Na szczęście, w play-off wszystko może się zdarzyć. Będziemy przygotowane na tę fazę sezonu – zapewnia siatkarka.

źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl