Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Czy muszynianki zdobędą Baku?

Puchar CEV: Czy muszynianki zdobędą Baku?

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Banku BPS Fakro Muszyna pokonały u siebie Lokomotiv Baku 3:0. Do awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV potrzeba im tylko albo aż dwóch wygranych setów. Czy uda im się postawić kropkę nad i na trudnym, azerskim terenie?

W poprzednim tygodniu Polski Cukier Muszynianka Bank BPS Fakro Muszyna bez straty seta wykazał wyższość we własnej hali nad Lokomotivem Baku. Mimo że to podopieczne trenera Cuello były faworytkami spotkania, to tylko w niektórych fragmentach były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z gospodyniami. – Naszym założeniem na ten mecz było zdominowanie rywalek zagrywką. Udało nam się je zrealizować, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej grało nam się na siatce. Podobne założenie będzie przyświecało nam w meczu wyjazdowym – skomentował szkoleniowiec drużyny znad Popradu, Bogdan Serwiński.

„Mineralne” z dużym optymizmem mogłyby jechać do Baku, gdyby nie porażka w ORLEN Lidze z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała. Mimo że muszynianki prowadziły już 2:1, to nie potrafiły przypieczętować zwycięstwa pod Klimczokiem. W dwóch kolejnych setach ich dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia, a mnożące się błędy wywoływały frustrację nie tylko u trenera Serwińskiego, ale również u samych zawodniczek. – Zawsze jak przegra się mecz, to pojawia się frustracja, tym bardziej że w tym spotkaniu wcale nie musieliśmy zejść z boiska pokonani. Obie drużyny falowały formą, ale my popełniliśmy więcej błędów. Często mówi się, żeby wyciągnąć wnioski z takich pojedynków i nie popełniać błędów, ale siatkówka jest właśnie grą błędów – ocenił Serwiński.Mój zespół jest wciąż w budowie, więc na pewno nie służy mu granie kilku meczów w tygodniu. Do uzyskania stabilnej formy potrzebny jest cały mikrocykl treningowy. Kiedy dochodzą mecze pucharowe, dużo czasu poświęca się na kwestie logistyczne, co przekłada się na niemożliwość przeprowadzania pełnego mikrocyklu treningowego. Pochodną tego jest duża zmienność formy – dodał.

Przed zdobywczyniami Pucharu CEV teraz daleka droga do Baku, gdzie zmierzą się w rewanżowym starciu z Lokomotivem. Nawet porażka 2:3 da im awans do kolejnej fazy zmagań w europejskich pucharach, ale trener Serwiński zdaje sobie sprawę, że nawet wygranie dwóch setów będzie trudnym zadaniem, tym bardziej że w Azerbejdżanie drużynom przyjezdnym zawsze gra się bardzo ciężko. – Nie będzie łatwo taki wynik osiągnąć. W Azerbejdżanie ściany pomagają gospodarzom bardzo wydatnie. To jest największa moja obawa przed tym spotkaniem – zaznaczył opiekun siatkarek znad Popradu.

Czy Muszynianka zapomni o fatalnym występie w Bielsku-Białej i w Baku przypieczętuje awans do kolejnej fazy Pucharu CEV? A może gospodynie pokażą się z lepszej strony niż na wyjeździe i pokrzyżują plany polskiemu zespołowi? Niewykluczone, że zwycięzcę wyłoni dopiero złoty set. Początek spotkania w Baku jutro o godzinie 15.