Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joanna Sowa: Wygrałyśmy i to się liczy

Joanna Sowa: Wygrałyśmy i to się liczy

Siatkarki PSPS-u Chemika Police po trudnym meczu z Pałacem II Bydgoszcz przygotowują się do wyjazdowych meczów z Orłem Elbląg i Orłem Malbork. - Szczerze mówiąc, wiedziałyśmy, że to będzie ciężkie spotkanie - mówi Joanna Sowa.

Siatkarki PSPS-u Chemika Police nie miały łatwej przeprawy w meczu z Pałacem II Bydgoszcz. Już początek meczu pokazał, że będzie to trudne spotkanie. Przyjezdne gładko wygrały pierwszego seta. – Szczerze mówiąc, wiedziałyśmy, że to będzie ciężkie spotkanie. W Bydgoszczy przegrałyśmy 2:3. Pałac jest zespołem młodym i ambitnym – stwierdziła po meczu rozgrywająca Joanna Sowa. Kolejne dwie partie padły łupem drużyny prowadzonej przez Zdzisława Gogola. Wydawało się, że czwartego seta również wygrają gospodynie, miały kilka punktów przewagi, ale bydgoszczanki wrzuciły wyższy bieg i wygrały tę partię. – Nie wracajmy już do tego seta, ważne, że wygrałyśmy i to się liczy – stwierdziła rozgrywająca PSPS-u Chemika Police. W tie-breaku swój kunszt pokazała Joanna Sowa, która na początku utrudniła rywalkom grę swoją trudną zagrywką, a potem znakomicie pokierowała grą zespołu, popisała się kilkoma kiwkami. – Taka jest moja rola na boisku i każdy by to zrobił na moim miejscu – mówi Joanna Sowa.

Należy podkreślić także, że podopieczne Zdzisława Gogola narzekają na problemy zdrowotne, urazy wykluczyły m.in. Kamilę Sadowską i Natalię Matusz. Pierwsza z nich już wraca do zdrowia. – Mamy duże kłopoty zdrowotne, praktycznie każda zawodniczka narzeka na jakieś dolegliwości, więc bardzo ciężko było nam się skupić na tym meczu, a jeszcze ciężej zagrać w tak osłabionym składzie – przyznaje Sowa. Teraz przed policzankami dwa mecze wyjazdowe. W piątek zagrają w Elblągu z miejscowym Orłem, a w sobotę, 25 stycznia, z Orłem Malbork.