Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Historyczna wygrana SMS-u LO2 Opole

II liga K: Historyczna wygrana SMS-u LO2 Opole

W zaległym spotkaniu 16 kolejki II ligi siatkarki SMS-u LO2 Opole wygrały pewnie z Olimpią Jawor 3:1. Opolanki po raz pierwszy w historii klubu zapewniły sobie udział w play-off, czym potwierdziły pierwszoligowe aspiracje.

Tylko w pierwszym secie przyjezdne zdołały od początku do końca dyktować swoje warunki. Efektem tego była ich wygrana do 21. Kolejne odsłony to już zdecydowanie lepsza i skuteczniejsza gra SMS-u. W drugim secie opolanki rozpoczęły od zdobycia trzech punktów pod rząd. Przechodzącą piłkę na 3:0 zakończyła Judyta Gawlak wracająca do gry i pełni sił po urazie, którego doznała we Wrocławiu. Chwilę później było już 7:3 po kolejnym złym przyjęciu przyjezdnych i ataku Dominiki Krupy. Maksymalne prowadzenie opolanki miały w tym secie przy stanie 23:13. Wtedy wdarło się nieco niedokładności, co wykorzystały zawodniczki Olimpii, dochodząc na cztery punkty. Ostatecznie jednak SMS wygrał do 20 i wyrównał stan meczu. – W kolejnych setach pomogła nam Olimpia, ponieważ zaczęła robić trochę błędów, a my zaczęłyśmy grać naszą zagrywką i wszystko poszło do przodu – ocenia przyjmująca SMS-u Anna Grzechnik.

Niesamowite emocje, niestety jednak też te negatywne, przyniosła odsłona trzecia. Przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 8:0. To jednak nie wystarczyło, żeby wygrać. Po szybkich dwóch czasach dla SMS-u opolanki sukcesywnie zaczęły odrabiać straty i wyszły na prowadzenie przy stanie 16:15. W końcówce zawodniczki z Jawora już całkiem zagubiły się, dzięki czemu SMS wygrał znów do 20. Swój udział w tym wyniku, jak i w kolejnym secie, miała Daria Michalak, dla której nie było przegranej obrony, jak i Katarzyna Krawczyk, punktująca w ważnych momentach. Wygrana opolanek mogła być jeszcze wyższa, gdyby nie rażące błędy arbitrów spotkania, którzy nie do końca byli zdecydowani, czy gwizdać podwójne zagrania i dwa ewidentne ataki w siatkę pomylili z blokiem. Szczęśliwie to nie złamało siatkarek SMS-u, czego efektem była zdecydowana wygrana w czwartej odsłonie, do 18. Swoje punkty dorzuciła Marta Zich, blokiem Martyna Paczkowska i Katarzyna Krawczyk, a skuteczną zagrywką postraszyła Joanna Moczko. Tym samym SMS pokazał, że znów jest zespołem kompletnym, a szkoleniowiec Patryk Fogel może sobie pozwolić na wprowadzanie zawodniczek z ławki.

Cieszy nas przede wszystkim nasza gra. Trener powiedział nam przed meczem, ze wynik może być rożny. Ważne jest to, żebyśmy pokazały to co umiemy i zostawiły serce na parkiecie, ponieważ tego w ostatnich meczach zabrakło – powiedziała po meczu środkowa SMS-u Marta Zich.  Wygrana środowa z Olimpią Jawor to nie tylko powrót SMS-u na fotel lidera. Zespół z Opola pierwszy raz w historii działania klubu zapewnił sobie udział w play-off, czym potwierdza pierwszoligowe aspiracje.

SMS LO2 Opole – Olimpia Jawor 3:1
(21:25, 25:20, 25:20, 25:18)