Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Impel przypieczętował awans do ćwierćfinału

Challenge Cup: Impel przypieczętował awans do ćwierćfinału

Zgodnie z przewidywaniami podopieczne Tore Aleksandersena nie miały większych problemów z przypieczętowaniem awansu do 1/4 finału Challenge Cup. Impel Wrocław po raz drugi w trzech setach wygrał z belgijskim Hermesem Oostende.

Nie było niespodzianki w rewanżowym spotkaniu Challenge Cup pomiędzy Impelem Wrocław a Hermes Oostende. Przyjezdne tylko na moment, a dokładnie po pierwszej akcji meczy były na prowadzeniu, później inicjatywę przyjęły Dolnoślązaczki, do końca kontrolując przebieg seta. Zespół Tore Aleksandersena błyskawicznie wyszedł na 3:1, schodząc na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktową zaliczką. Po wznowieniu gry Belgijki stanęły w miejscu jak zaczarowane, oddając rywalkom sześć akcji z rzędu (13:4). Hermes co prawda odrobił dwa oczka, ale wrocławianki wciąż utrzymywały punktowy dystans, wygrywając 25:20.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się do prowadzenia Impelu 3:0. Co prawda do stanu 9:7 dla wrocławianek wynik mocno falował, ale wciąż był pod kontrolą siatkarek znad Odry. Wkrótce miejscowe zaczęły uciekać Belgijkom, odskakując najpierw na 16:10, a następnie 21:13. Kiedy w Orbicie było 24:14, stało się jasne, że podopieczne Tore Aleksandersena tej partii nie przegrają, a tym samym zagwarantują sobie awans do kolejnej rundy Pucharu CEV.

Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i we Wrocławiu Impel rozpoczął seta z wysokiego „C". Wrocławianki błyskawicznie uzyskały dziesięciopunktową przewagę (10:0) i choć zespół z Oostende zdołał odrobić cztery oczka, Dolnoślązaczki utrzymywały wysoki dystans, wychodząc na 16:6, 21:9 i kończąc partię wynikiem 25:12.

Impel Wrocław – Hermes Oostende 3:0
(25:20, 25:17, 25:12)