Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Chemik wywozi komplet punktów

ORLEN Liga: Chemik wywozi komplet punktów

W starciu drużyn z dwóch krańców tabeli siatkarki Chemika Police nie dały żadnych szans Pałacowi Bydgoszcz. Podopieczne trenera Rafała Gąsiora nie potrafiły stawić większego oporu rywalkom i uległy po trzysetowym pojedynku.

W pierwszych akcjach premierowej odsłony meczu pomiędzy Pałacem a Chemikiem prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Policzanki dość szybko zaczęły wykorzystywać problemy w przyjęciu pałacanek i przy stanie 2:5 o czas poprosił Rafał Gąsior. Po wznowieniu gry nic się nie zmieniło, Agnieszka Bednarek-Kasza wciąż zagrywała i gdy z przechodzącej uderzyła Małgorzata Glinka-Mogentale, w Łuczniczce było 6:3 dla przyjezdnych. W szeregach bydgoszczanek przełamała się Katarzyna Połeć, ale inicjatywa wciąż leżała po stronie beniaminka ORLEN Ligi (8:4). Seria bloków Agaty Pury i Katarzyny Połeć pozwoliła zbliżyć się gospodyniom na 7:9, a po asie serwisowym Moniki Naczk Pałac tracił do rywalek tylko oczko (8:9). Po chwili nastąpił zwrot akcji i policzanki zaczęły uciekać rywalkom. Podopiecznym Rafała Gąsiora brakowało skuteczności i Chemik prowadził 13:8. Siatkarki znad Brdy ponownie się zerwały i po akcjach Pury przegrywały jedynie 13:15. Po drugiej przerwie technicznej Chemik podkręcił tempo, wychodząc na 17:14. Bydgoszczanki nie dawały za wygraną i choć przegrywały czterema punktami, po bloku Naczk zbliżyły się na dwa punkty (16:18). Końcówka seta należała do zespołu z Polic. Przy stanie 18:23 kolejną przerwę wykorzystał trener Gąsior, ale jego zawodniczki nie były w stanie się przeciwstawić i po aucie Kingi Dybek przegrały pierwszego seta 19:25.

Po zmianie stron prowadzenie objęły miejscowe, ale po ich błędach w kolejnych akcjach to Chemik prowadził 3:1. Gdy w ataku pomyliła się Pura, przewaga beniaminka z Polic wzrosła do czterech punktów (6:2). Jednak kiedy w polu serwisowym pojawiła się Pura, zrobiło się 5:6 i dopiero atak Any Bjelicy pomógł podopiecznym Giuseppe Cuccariniego odblokować się. Po przerwie technicznej (8:6) policzanki za sprawą kontr Bjelicy i Glinki-Mogentale zaczęły uciekać i przy 6:11 o czas zmuszony był poprosić trener Gąsior. Choć bydgoszczanki odrobiły dwa oczka, to chemiczne wciąż posiadały inicjatywę, prowadząc 15:8. Szkoleniowiec Pałacu próbował jeszcze zmobilizować podopieczne, ale przyjezdne, głównie dzięki dobrej grze blokiem, wyszły na 19:14. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze zagrywała Glinka-Mogentale, po zagrywce której Chemik prowadził 21:14. Ambitnie gospodynie nie odpuszczały i gdy Naczk zagrywką ustrzeliła Glinkę-Mogentale, pierwszy czas dla zespołu gości wykorzystał Giuseppe Cuccarini (23:17). Ostatnie akcje należały do przyjezdnych, które wygrały 25:18

W trzeciej partii w szeregach pałacanek pojawiła się Kaliszuk, a Pura została przesunięta na przyjęcie, zastępując Julię Twardowską. Policzanki, nieco uśpione prowadzeniem, dały się siatkarkom znad Brdy rozegrać i przy stanie 1:4 o rozmowę z podopiecznymi prosił Giuseppe Cuccarini. Rozpędzone bydgoszczanki po kontrze Kaliszuk prowadziły 5:1. Niemoc przyjezdnych przełamała dopiero Bjelica, ale na przerwie technicznej wciąż utrzymywało się czteropunktowe prowadzenie miejscowych. Nieco podrażnione policzanki zbliżyły się po zagrywce Katarzyny Gajgał-Anioł na 6:8, ale po kiwce Naczk w Łuczniczce było 10:6. Chemiczne kilkakrotnie zbliżały się na dwa oczka, jednak za każdym razem bydgoszczanki odskakiwały na cztery punkty, a po przypadkowym przebiciu Korabiec prowadziły nawet 15:10. Po drugiej przerwie technicznej przewaga Pałacu zaczęła gwałtownie topnieć i po kontrze Bjelicy było 16:15. Chemik w końcu wyrównał, a punkt na „remis” zdobyła Izabela Kowalińska (17:17). Wkrótce atakująca beniaminka skończyła kolejny atak i po raz pierwszy w tym secie podopieczne Giuseppe Cuccariniego wyszły na prowadzenie (18:17). Oba zespoły szły punkt za punkt, popisując się koncertową grą w obronie. Co prawda inicjatywę przejęły pałacanki, ale po autowym ataku Połeć prowadzenie gości wzrosło do trzech punktów (23:20). W końcówce gra miejscowych się załamała. Brak skuteczności pozwolił gościom przejąć kontrolę na boisku, a wynik meczu ustalił punktowy blok Bednarek-Kaszy.

Pałac Bydgoszcz – Chemik Police 0:3
(19:25, 18:25, 20:25)

Składy drużyn:
Pałac: Biedziak (2), Twardowska (4), Połeć (8), Pura (12), Dybek (5), Naczk (5), Korabiec (libero) oraz Wysocka, Sawoczkina, Kaliszuk (9) i Fojciuk
Chemik: Ognjenović (6), Werblińska (12), Bednarek-Kasza (8), Bjelica (10), Glinka-Mogentale (8), Gajgał-Anioł (10), Sawicka (libero) oraz Krzos, Muhlseinova i Kowalińska (2)