Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W akademickich derbach lepsze gliwiczanki

II liga K: W akademickich derbach lepsze gliwiczanki

W minioną sobotę, w meczu 18. kolejki rozgrywek 2 ligi kobiet, kibice zgromadzeni w katowickiej hali mogli zobaczyć akademickie derby Śląska. Sokolanki podejmowały AZS Gliwice. Po ciekawym meczu lepsze okazały się przyjezdne, wygrywając w trzech setach.

Suchy wynik nie odzwierciedla jednak tego, co działo się na boisku. Długimi fragmentami gospodynie potrafiły grać jak równy z równym z faworyzowanym przeciwnikiem. Początek pierwszego seta to zdecydowana przewaga gliwiczanek, które dzięki bardzo trudnej zagrywce odrzuciły od siatki katowiczanki i szybko uzyskały kilkupunktową przewagę. Dwie przerwy na żądanie pozwoliły gospodyniom na uporządkowanie swojej gry i stopniowe niwelowanie różnicy punktowej. W pewnym momencie gospodynie doszły na 17:20, ale niestety to wszystko, na ile było je stać w premierowej partii. Set kończy się wynikiem 25:19 dla gości.

Początek drugiego seta to gra punkt za punkt do stanu 3:3. Kolejne kilka minut to odjazd Gliwiczanek, które wykorzystując błędy własne gospodyń, prowadziły już 11:5. W tym momencie o przerwę na żądanie poprosił trener katowickiego zespołu. Od tego momentu gra katowiczanek uległa zdecydowanej poprawie. Dzięki skutecznej grze skrzydłowych oraz znakomitej postawie w obronie libero miejscowej drużyny – Marty Szajer – gospodynie zmniejszyły straty (13:10, 18:16) i w końcu na tablicy wyników widniał rezultat 20:20. W tym momencie o przerwę na żądanie poprosił trener gliwiczanek. W końcówce przyjezdne ponownie włączyły swoją najgroźniejszą broń tego dnia, czyli trudną zagrywkę. Bardzo duże problemy z dokładnym przyjęciem uprościły grę sokolanek, które miały kłopot ze skończeniem swoich akcji w ataku. Dokładając do tego dwa błędy własne, set zakończył się wynikiem 25:20 dla faworytek tego meczu.

Niezrażone porażkami w poprzednich partiach katowiczanki z animuszem rozpoczęły trzecią odsłonę tego spotkania. Nie pozwoliły na to, aby podobnie jak w pierwszych dwóch setach gliwiczanki odskoczyły na kilka punktów przewagi. Wręcz odwrotnie, to one dzięki skutecznej grze na siatce, bardzo dobrej i ofiarnej obronie, a także dzięki ograniczeniu ilości błędów własnych zbudowały sobie niewielką przewagę. W pewnym momencie na tablicy wyników było 11:8 dla gospodyń, które do tego momentu grały bardzo skutecznie. Zespół z Gliwic pokazał jednak, że nie bez powodu jest liderem grupy i jednym z najpoważniejszych kandydatów w walce o I ligę. Mając w swoich szeregach bardzo doświadczone siatkarki, pokazał, że potrafi przeciwstawić się młodzieńczej fantazji i po profesorsku zaczął odrabiać straty. Najpierw gliwiczanki wyrównały do stanu 13:13, po kilku minutach było już 18:14, 20:18. W końcówce seta gospodynie zbliżyły się na jedno oczko (20:19), ale tego dnia nie były już w stanie przeciwstawić się bardziej doświadczonemu zespołowi Politechniki Gliwice. Ostatecznie trzecia partia kończy się zwycięstwem gliwiczanek 25:21, które wygrywają cały mecz 3:0. Pomimo porażki sokolanki po meczu zostały nagrodzone brawami przez swoich kibiców za postawę, walkę i zaangażowanie w starciu z wyżej notowanym rywalem. Najbardziej wartościową zawodniczką meczu została siatkarka Politechniki Gliwice Renata Bekier.

Sokół’43 AZS AWF Katowice – AZS Politechnika Śląska Gliwice 0:3
(19:25, 20:25, 21:25)

Sokół: Komisarczyk, Kołodziej, Gasidło, Tetfejer, Surgut, Baron, Szajer (libero) oraz Rudzka, Kuliś, Bejga, Płatek i Kubik