Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejna wygrana Białej Gwiazdy

I liga K: Kolejna wygrana Białej Gwiazdy

Podopieczne Tomasza Klocka zapisały na swoim koncie kolejne trzy oczka. Po Silesii Volley tym razem wyższość Białej Gwiazdy musiał uznać inny zespół z województwa śląskiego. Mowa o SMS-ie PZPS Sosnowiec, z którym wiślaczki wygrały 3:1.

Faworytem konfrontacji w Krakowie, kończącej 14. kolejkę spotkań, były miejscowe, jednak nie obyło się bez problemów, głównie technicznych. Spotkanie w grodzie Kraka pierwotnie miało się rozpocząć godzinie 19.00, ale na skutek zerwanych reklam, które pozostawiły po sobie ślady z kleju, spotkanie trzeba było przesunąć. Kosmetyka parkietu poprawiana była ponad godzinę i dopiero o 20.05 oba zespoły wybiegły na parkiet. Pierwsza partia była bardzo zacięta, a jej losy ważyły się do ostatniej akcji. W końcówce seta na 21:21 wyrównały podopieczne Grzegorza Kosatki, by po chwili odskoczyć na 23:21. Wiślaczki zdołały wyrównać (23:23), mając w górze piłkę setową, jednak więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, zwyciężając na przewagi 29:27.

O drugiej partii można napisać…, że się odbyła. Młode siatkarki ze stolicy Zagłębia zachowywały się, jakby ktoś wyłączył im zasilanie. W efekcie krakowianki błyskawicznie uzyskały trzypunktową przewagę (4:1), odskakując po kilku kolejnych akcjach na 12:2. Co prawda zespół gości zdołał odrobić jeszcze trzy oczka, ale od stanu 14:6 na parkiecie niepodzielnie panowała Biała Gwiazda, demolując ekipę z Sosnowca 25:6!

Wydawać się mogło, że młodej drużynie SMS-u PZPS trudno będzie się podnieść po takiej porażce. Podopieczne trenera Kosatki zdołały na początku seta wyjść na prowadzenie, ale wiślaczki, które poczuły wiatr w żaglach, przełamały przeciwniczki, prowadząc 3:1. Trzypunktowa przewaga miejscowych utrzymywała się do stanu 10:7 i kiedy uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego zbliżyły się na 10:11, w szeregach ekipy Tomasza Klocka zrobiło się nerwowo. Rozmowa przy ławce trenerskiej pozytywnie podziałała na Białą Gwiazdę. Krakowianki błyskawicznie odskoczyły na 15:10, kontrolując partię już do końca. Sosnowiczanki nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki, wysoko przegrywając kolejnego seta 25:17.

Czwarta partia, podobnie jak pierwsza odsłona meczu, zapowiadała się bardzo ciekawie, głównie za sprawą siatkarek z Sosnowca, które odzyskały wigor i energię do walki. Zespół Grzegorza Kosatki na początku seta uzyskał dwupunktową zaliczkę (5:3) i choć gospodynie zdołały wyrównać, a następnie wyjść na 8:7, to inicjatywa wciąż leżała po stronie ekipy z Zagłębia. Sytuacja zmieniła się przy stanie 15:15. Wówczas krakowianki odrobiły straty i powoli zaczęły uciekać rywalkom. SMS PZPS Sosnowiec był w stanie zdobyć jeszcze trzy punkty, przegrywając 25:18 i całe spotkanie 1:3. Dzięki wygranej wiślaczki w tabeli I ligi kobiet wyprzedziły zespół z Murowanej Gośliny.

TS Wisła Kraków – SMS PZPS I Sosnowiec 3:1
(27:29, 25:6, 25:17, 25:18)