Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Karpaty Krosno lepsze od Zawiszy Sulechów

I liga K: Karpaty Krosno lepsze od Zawiszy Sulechów

MLKS Roltex Zawisza Sulechów przegrał bardzo istotny dla układu tabeli pojedynek z Karpatami Krosno. Podopieczne Marka Mierzwińskiego uległy rywalkom 0:3. Tym samym runda play-off, o której poważnie myśli Roltex Zawisza, znacznie się oddaliła.

Pierwszy set tego pojedynku był dość wyrównany. W Zawiszy punktowała Katarzyna Bury, a w zespole przyjezdnych efektownymi atakami popisywała się Katarzyna Nadziałek. Taki stan rzeczy utrzymywał się tylko do stanu 4:5 dla gości. Od tego momentu to zespół Karpat Krosno punktował zawodniczki trenera Marka Mierzwińskiego. Jego siatkarki miały olbrzymi problem z przebiciem się przez blok, a także z dokładnym przyjęciem. Karpaty prowadziły 11:7, 13:7, 16:9, 20:11, 23:13. Przewaga punktowa, którą wypracowały sobie podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka, była na tyle wysoka, że pozwoliła im pewnie wygrać seta do 13.

Drugą partię tego spotkania udanie rozpoczęły gospodynie. Skutecznie atakowała Agata Skiba, a w obronie popisywała się Magdalena Walczak. Mocne zagrywki sulechowskiego Zawiszy oraz blok sprawiły, że przyjezdne miały problemy z przyjęciem i atakiem. Zawisza wypracował sobie kilka oczek przewagi (6:3, 9:5, 12:8, 14:9, 18:12). Gdy na tablicy wyników było 19:15 dla gospodyń, coś niedobrego wkradło się w szeregi tego zespołu. Roltex Zawisza nie był w stanie kończyć ataku, pojawiły się problemy z przyjęciem i obroną. Karpaty zdobyły sześć punktów z rzędu i tym samym objęły prowadzenie 21:19. Końcówka tej partii była niezwykle emocjonująca, ale lepsze w niej okazały się zawodniczki z Krosna, które wygrały seta 25:23 i w całym spotkaniu prowadziły już 2:0.

Trzecia odsłona tego starcia rozpoczęła się udanie dla zespołu Dominika Stanisławczyka, który po skutecznych kontratakach wypracował sobie kilka punktów przewagi. Niestety zawiszanki nie zdołały pozbierać się po tym, co stało się w drugim secie. Przewaga gości systematycznie wzrastała (6:3, 8:3, 10:3, 12:6). Oglądając poczynania sulechowskich siatkarek, można było odnieść wrażenie, jakby po tym drugim secie uszło z nich powietrze. Jeszcze przy stanie 24:15 dla gości nastąpił zryw w lubuskiej ekipie, ale niestety za późno. Roltex Zawisza przegrał seta do 22 i całe spotkanie 0:3.

MVP spotkania została wybrana kapitan Karpat Krosno, Katarzyna Nadziałek.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – Karpaty Krosno 0:3
(13:25, 23:25, 22:25)

Zawisza: Kwiatkowska, Walczak, Wodrowska, Bury, Fedorów, Wellna, Rzepnikowska (libero) oraz Skiba, Buławczyk, Wawrzyniak i Witkowska
Karpaty: Brylińska, Słonecka, Mikołajewska, Duda, Wajda, Nadziałek, Czekajska (libero) oraz Bałucka, Beda, Halasz, Szymańska i Grzegorczyk