Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zła passa Pekpolu trwa, trzy oczka dla Ślepska

I liga M: Zła passa Pekpolu trwa, trzy oczka dla Ślepska

Siatkarzom Energi Pekpol Ostrołęka nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa w tym roku. Tym razem ulegli we własnej hali 1:3 Ślepskowi Suwałki. Mimo że utrzymali ósmą pozycję w tabeli, to ich sytuacja robi się coraz trudniejsza.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla suwalczan, którzy po udanej kontrze Dmitrija Skorija oraz pomyłce Łukasza Owczarza odskoczyli od rywali na trzy oczka (5:2). W kolejnych minutach gospodarze próbowali odrabiać straty, ale kiedy dwukrotnie na blok gości nadział się Artur Jacyszyn, o czas poprosił szkoleniowiec ostrołęczan Andrzej Dudziec (10:5). Później prezentowali się skrzydłowi Ślepska, którzy kontrolowali boiskowe wydarzenia. Wprawdzie słabszy moment gry przytrafił się Skorijowi, ale i tak na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Poskrobko wygrywali 16:12. Siatkarze Pekpolu wyraźnie stawiali na ryzyko w zagrywce, które jednak nie przynosiło im powodzenia, a ich zepsute serwisy przybliżały suwalczan do triumfu w premierowej odsłonie. W końcówce błąd w ataku Wojciecha Winnika mógł dać gospodarzom jeszcze nadzieję na odwrócenie losów tej części meczu, ale ostatecznie po zbiciu Kamila Skrzypkowskiego Ślepsk triumfował 25:22.

Pierwsze minuty drugiej odsłony były znacznie bardziej wyrównane. Wprawdzie po ataku Winnika przyjezdnym udało się uzyskać dwupunktową przewagę (7:5), ale chwilę później błąd popełnił Maciej Kałasz, a to pozwoliło wrócić do gry ostrołęczanom. Wówczas jednak kilka akcji skończył Winnik, a inicjatywę na boisku ponownie zaczęli przejmować suwalczanie. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną obraz gry po stronie Pekpolu próbował odmienić Grzegorz Pietkiewicz, który zastąpił Kamila Obrębskiego, ale i tak gospodarze przegrywali 13:16. W dodatku błędy zaczęli popełniać skrzydłowi Pekpolu – Jacyszyn i Grzegorz Białek, a to powodowało, że sytuacja miejscowych w drugim secie stawała się coraz trudniejsza. W końcówce gospodarzy stać było tylko na pojedyncze udane zagrania, za to goście pewnie zmierzali do zwycięstwa. Dobre zawody rozgrywał Winnik. To jego mocne zbicia sprawiły, że ta część meczu padła łupem Ślepska 25:18.

W trzecią partię zdecydowanie lepiej weszli ostrołęczanie, którzy lepiej zaprezentowali się w bloku, a dwie akcje ze środka skończył Karol Szczygielski, co sprawiło, że odskoczyli oni od przeciwników na cztery oczka (7:3). W tej fazie meczu goście popełniali dużo więcej błędów, przez co nie mogli zbliżyć się do rywali. Jednak z biegiem czasu sytuacja na boisku zaczęła się wyrównywać, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. Dobrymi serwisami popisali się atakujący obu zespołów, ale na drugiej przerwie technicznej nieco lepsi byli gracze Pekpolu (16:14). W kolejnych minutach obie drużyny walczyły cios za cios, a po zbiciu z przechodzącej piłki przez Jakuba Kowalczyka podopieczni trenera Dudźca pewnie kroczyli do sukcesu w tej części pojedynku. Ostatecznie rozstrzygnęli ją na swoją korzyść 25:22 i przedłużyli swoje szanse na zdobycie jakichkolwiek punktów.

Wydawało się, iż w czwartej odsłonie ostrołęczanie pójdą za ciosem, bowiem po zbiciu Białka wyszli na prowadzenie 3:1, ale suwalczanie szybko odrobili straty, a już na pierwszej przerwie technicznej to oni wygrywali 8:6. W ekipie gospodarzy zaczęły mnożyć się błędy, a po wykorzystanej kontrze przez Skrzypkowskiego Ślepsk odskoczył od rywali już na pięć oczek. W kolejnych minutach gracze Pekpolu próbowali odpowiadać udanymi zagraniami, ale w szeregach gości asem serwisowym popisał się Kałasz i skutecznie prezentowali się środkowi suwalskiego zespołu, co przybliżało go do końcowego sukcesu. Ostatecznie triumf Ślepska przypieczętował Skorij (25:19).

Energa Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 1:3
(22:25, 18:25, 25:22, 19:25)