Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W derbach Mazowsza lepsi radomianie

PlusLiga: W derbach Mazowsza lepsi radomianie

Ważne trzy punkty zapisali na swoim koncie podopieczni Roberta Prygla, którzy wygrali z AZS-em Politechniką Warszawską. Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, lecz potem musieli uznać wyższość swoich rywali i zeszli z boiska pokonani.

Spotkanie z wysokiego C rozpoczęli gospodarze. Dzięki atakom Pawła Adamajtisa oraz Macieja Pawlińskiego wyszli na prowadzenie 4:1 i wtedy o czas poprosił Robert Prygiel. Po tej przerwie inżynierowie dołożyli jeszcze dwa oczka. Radomianom udało się jednak częściowo odrobić straty (6:4), ale rywale ponownie im uciekli. Bardzo słabe spotkanie grały dwie podstawowe armaty radomian, Wytze Kooistra i Jakub Wachnik. Mimo tego goście gonili wynik, odrabiając straty, a potem znów tracąc seryjnie punkty. Zawsze jednak to siatkarze Politechniki byli te dwa-trzy oczka przed nimi. Po zepsutej zagrywce autorstwa Jakuba Wachnika warszawianie mieli pierwszą piłkę setową, ale w następnej akcji skutecznym atakiem popisał się Dirk Westphal. Jednak zaraz potem Josef Piovarci zepsuł zagrywkę i to inżynierowie mogli się cieszyć ze zwycięstwa w secie (25:21).

Drugi set zaczął się od gry punkt za punkt, jednak gdy przy stanie 5:5 na zagrywkę poszedł Josef Piovarci, to… zdobył trzy kolejne punkty zagrywką. Zresztą słowacki środkowy w dzisiejszym meczu imponował w tym elemencie, bo zapunktował w sumie sześć razy, a pomylił się zaledwie trzykrotnie. Warszawianie jeszcze zdołali dogonić rywala (9:9), ale od stanu 11:11 Czarni znów odjechali miejscowym. Duża w tym zasługa Bartłomieja Bołądzia, który przy stanie 9:9 wszedł na boisko za Wytze Kooistrę i dał bardzo dobrą zmianę. Dość powiedzieć, że młody atakujący w całym meczu zdobył aż 22 punkty i atakował ze skutecznością wynoszącą aż 73%! Na drugą przerwę techniczną goście schodzili mając pięć punktów przewagi i taki dystans utrzymał się do końca seta, zakończonego wygraną zespołu z Radomia 25:18.

Trzecia odsłona meczu zaczęła się fatalnie dla gospodarzy. Od stanu 5:5 goście zdobyli kolejno siedem punktów. Gdy po czasie dla Politechniki Paweł Adamajtis został ponownie zablokowany, na boisku pojawił się Adrian Gontariu, który wniósł nieco ożywienia do gry swojej drużyny. Warszawianie systematycznie odrabiali straty, ale dopiero w samej końcówce dogonili rywali. Najpierw po dwukrotnie popełnionym błędzie przejścia linii 3 metra przez radomian straty zmalały do jednego punktu (21:22), następnie zaś po punktowej zagrywce Juraja Zat’ko na tablicy wyników pojawił się remis 24:24. Inżynierowie nie wykorzystali jednak tej okazji do wygrania seta – w kolejnej akcji zablokowany został Gontariu, potem zaś asa posłał Josef Piovarci i goście wyszli na prowadzenie 2:1 w meczu.

Po tej trzeciej partii, kiedy gospodarzom udało się odrobić duże straty i doprowadzić do emocjonującej końcówki, warszawscy kibice nadal mogli mieć nadzieję na happy end. Zwłaszcza że akademicy w początkowej części seta walczyli punkt za punkt. Potem jednak miała miejsce powtórka z seta trzeciego – radomianie znów odskoczyli warszawianom. Kiedy Bołądź zablokował przechodzącą piłkę na 8:11, Jakub Bednaruk poprosił o czas i zdecydował się na zmianę rozgrywającego. Trzypunktowa przewaga gości utrzymywała się do drugiej przerwy technicznej. Potem radomianie trochę pomogli swoimi własnymi błędami i warszawianie doprowadzili do remisu 18:18. Ale jak szybko zdobyli trzy punkty, tak równie szybko je stracili. Po tym, jak na rozegraniu pomylił się Stępień, Bednaruk wpuścił z powrotem na boisko Zat’ko, ale już niewiele to dało. Seta i cały mecz zakończył udanym atakiem nie kto inny, jak Bartłomiej Bołądź.

MVP meczu: Bartłomiej Bołądź

AZS Politechnika Warszawska – WKS Cerrad Czarni Radom 1:3
(25:21, 18:25, 24:26, 22:25)

Politechnika: Pawliński (14), Nowak (9), Adamajtis (9), Zat’ko (4), Kolew (8), Gunia (8), Potera (libero) oraz Stępień, Olenderek, Sacharewicz (2), Gontariu (8) i Szalpuk (1)
Czarni: Neroj (2), Wachnik (3), Westphal (13), Kooistra (5), Kamiński (3), Piovarci (15), Kowalski (libero) oraz Bołądź (22), Radomski (8), Kędzierski i Filipowicz