Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Daniel Pliński: Jesteśmy blisko awansu do kolejnej rundy

Daniel Pliński: Jesteśmy blisko awansu do kolejnej rundy

Niezwykle zacięty i zwycięski pojedynek stoczyli w ćwierćfinale Pucharu CEV siatkarze Skry Bełchatów. Wygrana 3:0 przybliżyła bełchatowian do awansu do kolejnej rundy. Musimy jeszcze postawić kropkę nad "i" - powiedział Daniel Pliński, środkowy Skry.

Niemiecka drużyna była najsilniejszym rywalem z jakim przyszło się do tej pory zmierzyć podopiecznym Miguela Falaski. Dwie wcześniejsze potyczki z greckim Ethnikos Alexandroupolis oraz szwajcarskim Volley Amriswil były przysłowiowym spacerkiem, ponieważ bełchatowianie stracili zaledwie jednego seta. W meczu z bawarską ekipą Generali Haching dwa sety Skra wygrała na przewagi, a w trzecim udowodniła swoją wyższość. – Równie dobrze pierwsze dwa sety mogły zakończyć się w drugą stronę, czyli zwycięstwem Niemców – powiedział Daniel Pliński. – W drugiej partii przegrywaliśmy już 18:22 i wówczas znakomitą zmianę na zagrywce dał Jędrzej Maćkowiak. Dzięki temu przechyliliśmy szalę zwycięstwa na własną korzyść. Takie zwycięstwa naprawdę budują i jesteśmy bliżej kolejnej rundy Pucharu CEV. Trzeba jeszcze postawić kropkę nad „i” i wygrać w Bełchatowie. Cieszymy się tym bardziej, że Generali zajmuje drugie miejsce w tabeli Bundesligi i to tylko dlatego, że przegrało ostatnie spotkanie 0:3. Będziemy teraz dalej pracować sumiennie i walczyć o każdą piłkę. W ten sposób osiągniemy sukces – zakończył zawodnik bełchatowian.

Również zadowolony z osiągniętego rezultatu był Paweł Zatorski. Odtańczyliśmy już swój zwycięski taniec, ale równie dobrze wiemy, że jeszcze nie jesteśmy na kolejnym szczeblu – powiedział zawodnik. – Jako drużyna w tym roku czujemy się naprawdę dobrze. Czuję po sobie, że odżyłem, a nawet nie wiem, czym jest to spowodowane. Mamy świetnego trenera i fajny kolektyw, dlatego z przyjemnością przyjeżdża się na treningi czy mecze. Mamy głosy, że naprawdę fajnie wyglądamy jako drużyna. Wiadomo jednak, że sezon jest jeszcze długi i może przyjść kryzys. W tej chwili jesteśmy zadowoleni z naszej postawy – dodał libero Skry.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna