Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Teun Buijs: W polskiej lidze wygrywamy, ale w Lidze Mistrzyń…

Teun Buijs: W polskiej lidze wygrywamy, ale w Lidze Mistrzyń…

- Szkoleniowiec rywalek pracuje kilka lat z daną grupą siatkarek, mają oni wypracowany system i świetnie rozumieją się na boisku - przyznał po przegranym meczu I rundy play-off z Eczacibasi Stambuł trener Atomu Trefla Sopot, Teun Buijs.

Nie udało się sopociankom pokonać tureckiego Eczacibasi Stambuł w meczu I rundy play-off Ligi Mistrzyń. Trefl przegrał 0:3, co praktycznie przesądziło kwestię awansu. Mistrzynie Polski, by dostać się do kolejnej rundy, musiałyby wygrać w Turcji 3:0 lub 3:1 i pokonać rywalki jeszcze w „złotym secie”. – Różnica pomiędzy Atomem Treflem i Eczacibasi jest taka, że szkoleniowiec rywalek pracuje kilka lat z daną grupą graczy, mają oni wypracowany system i świetnie rozumieją się na boisku. Widać to przede wszystkim w obronie, którą rywalki wygrały pierwszy i drugi set. Przy takiej defensywie ciężko wypracować różnicę po naszej stronie. Kiedy jednak udało się ją stworzyć, to popełnialiśmy błędy w ataku – mówił po meczu trener mistrzyń Polski, Teun Buijs.W polskiej lidze wygrywamy co trzeba, ale w Lidze Mistrzyń walka w „12” jest o wiele bardziej wymagająca. Przed rewanżem trzeba skrupulatniej odrobić pracę domową – dodał trener Atomu Trefla.

Zgadzam się z trenerem Atomu Trefla, jeżeli chodzi o pierwszy i drugi set. Natomiast w drugiej części trzeciego seta różnicę zrobiła moja najlepsza zawodniczka. Tak w ataku, jak i w obronie – przyznał trener Lorenzo Micelli.Naszym problemem jest to, że wcześniej przytrafiły się kontuzje i dopiero od miesiąca pracujemy na maksimum możliwości. Dzisiaj rywal postawił bardzo trudne warunki. Znam trenera Buijsa i wiedziałem, że jego zespół zagra dobrą siatkówkę, zwłaszcza na swoim terenie w Polsce. Wygraliśmy, ale wciąż niczego nie osiągnęliśmy. Musimy się jeszcze rozegrać i wygrać kolejne spotkanie – zauważył szkoleniowiec Eczacibasi Stambuł.

źródło: inf. własna, sport.trojmiasto.pl