Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Pierwsze mecze 1/8 finału zgodnie z planem

Challenge Cup M: Pierwsze mecze 1/8 finału zgodnie z planem

Bez niespodzianek przebiegły pierwsze spotkania 1/8 finału Challenge Cup mężczyzn. Swoje mecze wygrywali faworyci - Andreoli Latina czy Fenerbahce Stambuł. Najciekawiej było we francuskim Chaumont, gdzie o wyniku zadecydował tie-break.

Były klub Jakuba Jarosza, Andreoli Latina, wygrał pewnie na wyjeździe z estońskim Parnu VK, bez straty seta. Swoją dominację Włosi potwierdzili szczególnie w trzecim secie, w którym „rozjechali” wręcz rywali, pozwalając ugrać im zaledwie 11 oczek. Czterech setów potrzebowali z kolei siatkarze Calcitu Kamnik, by uporać się z inną estońską ekipą – Selverem Tallin. Taki wynik sprawia, że dwa sety w meczu rewanżowym dadzą Słoweńcom awans do kolejnej rundy. Również w czterech setach zakończyło się spotkanie dwóch białoruskich drużyn. Stroitiel Mińsk pokonał we własnej hali Szachcior Soligorsk. Gospodarze, po wygranej pierwszej partii, w drugiej musieli uznać wyższość rywali. Trzeci i czwarty set padł już łupem miejscowych i to oni są jedną nogą w następnej rundzie.

Fenerbahce Stambuł w trzech setach rozprawiło się z fińską VaLePą Sastamala. Leonell Marshall, Ivan Miljković i spółka nie mieli jednak łatwiej przeprawy. Ambitnie walczący Finowie sprawili sporo problemów tureckiej ekipie. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero w końcówce (25:23). Jeszcze więcej emocji było w drugiej partii. Ekipa znanego z występów na parkietach PlusLigi Olliego Kunnari, nie sprzedała tanio skóry i walczyła do końca z bardziej utytułowanym zespołem ze Stambułu. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, wygrywając 32:30. W trzeciej odsłonie z przyjezdnych jakby zeszło powietrze. Ostatecznie set zakończył się rezultatem 25:17 i Fenerbahce zwyciężyło 3:0.

W innym meczu hotVolleys Wiedeń, z Robertem Szczerbaniukiem w składzie, nie miał wiele do powiedzenia, grając na wyjeździe przeciwko tureckiemu Istanbul BBSK. Austriacy najwięcej oczek, bo 21, ugrali w drugiej partii. W pozostałych byli tylko tłem dla rywala, przegrywając 0:3. Bez straty seta grecki Ethnikos Alexandroupolis pokonał Euphony Asse-Lennik, a Tiikerit Kokkola z Finlandii nie miała żadnych problemów, by w takim samym stosunku setów triumfować nad francuską ekipą z Nantes. Z pewnością najciekawiej było w Chaumont, gdzie miejscowa drużyna przegrała z Crveną Zvezdą Belgrad 2:3. Miejscowi prowadzili już 2:1, lecz nie zdołali utrzymać dobrego rezultatu, przegrywając w tie-breaku 13:15. Taki wynik sprawia, że Serbowie są już mały krok od awansu do kolejnej rundy.