Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Dobry mecz muszynianek, Lokomotiv pokonany

Puchar CEV: Dobry mecz muszynianek, Lokomotiv pokonany

Świetnie rozpoczęły ćwierćfinałową rywalizację w Pucharze CEV siatkarki z Muszyny. Obrończynie pucharu pokonały w pierwszym meczu 3:0 groźny azerski Lokomotiv Baku i są w doskonałej sytuacji przed rewanżem.

Na początku spotkania z dobrej strony w ataku pokazała się Aleksandra Jagieło, jej koleżanki świetnie spisywały się w obronie, za to rywalki popełniały błędy. Gdy w przyjęciu pomyliła się Valdone Petrauskaite, podopieczne trenera Serwińskiego wyszły na prowadzenie (6:3). Jednak zawodniczki z Baku szybko się pozbierały, a udana kontra Katariny Barun sprawiła, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (7:7). Wyrównana gra nie trwała zbyt długo, bowiem po skutecznej kiwce Jagieło polska drużyna ponownie zaczęła uciekać przeciwniczkom (11:7). W kolejnych minutach Lokomotiv odpowiedział jednym dobrym zagraniem Lauren Gibbemeyer, za to muszynianki grały jak w transie, nie tylko kończąc własne ataki, ale także zatrzymując rywalki blokiem (16:8). Po drugiej przerwie technicznej gospodynie kontrolowały boiskowe wydarzenia. Siatkarki z Baku zupełnie nie radziły sobie w przyjęciu, a kontry na punkty po drugiej stronie siatki zamieniały Natalia Kurnikowska i Karolina Różycka. Obrazu gry w ekipie trenera Cuello nie poprawiły nawet dokonane przez niego zmiany. Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem „mineralnych” 25:15.

W drugiej partii gospodynie postanowiły pójść za ciosem. Już po zbiciu ze środka Sylwii Wojcieskiej uzyskały dwupunktową przewagę, którą pielęgnowały w następnych minutach. Wprawdzie przyjezdnym sygnał do walki próbowała dać Barun, ale popełniały one za dużo błędów, by toczyć wyrównaną walkę z muszyniankami (8:5). Dopiero przy zagrywce Mileny Radeckiej siatkarkom z Baku udało się wrócić do gry (10:11). Jeszcze przed drugą przerwą techniczną w przyjęciu upolowana została Tereza Rossi, a zbicie Justyny Sosnowskiej dało podopiecznym trenera Serwińskiego prowadzenie 16:14. Ale wyraźnie było widać, iż Muszynianka nie prezentowała się już tak skutecznie, nie dysponowała już tak dokładnym przyjęciem, przez co wynik zaczął oscylować wokół remisu. Kiedy kontrę skończył Lokomotiv, wydawało się, że szala zwycięstwa przechyla się na jego stronę (23:21). Lecz w decydujących momentach drugiej odsłony kapitalnymi serwisami popisała się Różycka, a błąd przyjezdnych dał sukces brązowym medalistkom mistrzostw Polski (25:23).

W pierwszych minutach trzeciego seta walka toczyła się cios za cios. Podopieczne trenera Serwińskiego miały nawet okazję, aby odskoczyć od rywalek na dwa oczka, ale popełniały za dużo błędów w ataku. W efekcie tego na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsza była drużyna prowadzona przez trenera Cuello. W pewnym momencie jej przewaga urosła do trzech oczek. Widać było, iż lepiej spisują się środkowe ekipy z Baku, a Radecka zaczęła uruchamiać także na środku Crimes i Gibbemeyer. Wprawdzie Sosnowska na spółkę z Jagieło próbowały poderwać koleżanki do walki, ale wciąż „z przodu” był Lokomotiv (16:14). Chwilę później punktowym serwisem popisała się Crimes, a nieskuteczna postawa gospodyń w ataku spowodowała, że przegrywały już 16:20. Pogoń Muszynianki rozpoczęła się od udanego bloku. W dodatku czerwoną kartką ukarany został zespół z Baku za kontestowanie decyzji sędziego, a as serwisowy Różyckiej spowodował, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. W końcówce przyjezdne zupełnie się pogubiły, a ich błędy przybliżały „mineralne” do sukcesu. Wprawdzie jeszcze atak Barun dał im nadzieję na odwrócenie losów tej części meczu, lecz udany blok przypieczętował wygraną gospodyń (26:24).

Polski Cukier Fakro Muszyna (POL) – Lokomotiv Baku (AZE) 3:0
(25:15, 25:23, 26:24)

Muszyna: Różycka (9), Mazurek (3), Wojcieska (9), Sosnowska (10), Jagieło (15), Kurnikowska (8), Maj (libero) oraz Mucha
Lokomotiv: Kim, Petrauskaite (3), Crimes (11), Gibbemeyer (7), Barun (10), Samojlowa (5), Filipowa (libero) oraz Rossi (7) i Radecka (1)