Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Tore Aleksandersen: Wiele elementów musimy poprawić

Tore Aleksandersen: Wiele elementów musimy poprawić

- Bardzo mocno skupiałyśmy się na elementach technicznych i taktycznych, żeby pokonać ten zespół - mówiła po wygranej 3:0 z Impelem Wrocław Izabela Bełcik, kapitan Trefla Sopot. - Nasze przyjęcie dzisiaj nie funkcjonowało - przyznał trener Aleksandersen.

Gratuluję drużynie z Sopotu zwycięstwa i dobrej gry w meczu. Myślę, że dzisiaj największym problemem było to, co się działo po naszej stronie siatki. Dwukrotnie, w pierwszym i drugim secie, prowadziłyśmy i nie wykorzystałyśmy tej sytuacji. Jesteśmy złe na siebie. Jest wiele elementów, nad którymi musimy pracować – mówiła na pomeczowej konferencji prasowej kapitan wrocławskiego Impelu, Makare Wilson. Wrocławianki przegrały w Sopocie w trzech setach w meczu na szczycie ORLEN Ligi. – Prowadziliśmy w końcówkach pierwszego oraz drugiego seta i przestawaliśmy grać. Bełcik w końcówkach zagrywała bardzo dobrze i oczywiście byliśmy pod presją, ale musimy być mądrzejsi w takich sytuacjach. Prowadzimy trzema punktami, potrzebujemy skończyć jedną piłkę, ale panikujemy i robimy proste błędy. To nas dzisiaj wiele kosztowało – przyznał trener Tore Aleksandersen.Wiele elementów musimy poprawić, wystarczy spojrzeć na statystyki. Nasze przyjęcie dzisiaj nie funkcjonowało. Wracamy do domu i musimy pracować ciężej, żeby w następnym meczu przeciwko Sopotowi zwyciężyć – dodał szkoleniowiec Impelu.

Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej że w pierwszej rundzie przegrałyśmy z Impelem Wrocław. Bardzo mocno skupiałyśmy się na elementach technicznych i taktycznych, żeby pokonać ten zespół. Zaskoczyła zagrywka i to nią ułożyłyśmy sobie grę, ponieważ to ułatwiło nam grę w bloku – oceniła spotkanie Izabela Bełcik, kapitan zwycięskiej drużyny.

Nie najlepiej rozpoczęliśmy dzisiejszy mecz, do połowy pierwszego seta z siedmiu możliwości zdobycia punktu wykorzystaliśmy tylko jedną. Myślę, że powodem tego było napięcie w zespole. W drugiej połowie seta dobrze broniliśmy, ponownie mieliśmy sytuacje do zdobycia punktów i tym razem je wykorzystaliśmy. Końcówka seta to loteria i dzisiaj my mieliśmy więcej szczęścia, przez błędy, jakie przeciwniczki popełniły, pod presją, jaką wytworzyliśmy. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim secie, w końcówce dobrze broniliśmy, wykorzystywaliśmy sytuacje do zdobycia punktów, wszyscy pracowaliśmy na zwycięstwo. W trzecim secie dominowaliśmy, jednak popełnialiśmy zbyt wiele błędów. Redukując błędy w polu zagrywki, mogliśmy zakończyć spotkanie szybciej – podsumował mecz Teun Buijs. Wrocławianki miały dzisiaj problemy w przyjęciu, w związku z tym powinniśmy serwować na drugą stronę i pozwolić zespołowi na walczenie ze swoimi problemami. Gratuluję swojemu zespołowi walki i coraz większej pewności siebie – dodał holenderski szkoleniowiec Trefla Sopot.

źródło: impelwroclaw.pl