Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Czarna seria Pałacu wciąż trwa

ORLEN Liga: Czarna seria Pałacu wciąż trwa

Chociaż zawodniczki Pałacu Bydgoszcz dzielnie walczyły, nie udało im się pokonać ekipy Budowlanych Łódź. Tym samym zawodniczki znad Brdy poniosły 10. z rzędu porażkę i wciąż pozostają czerwoną latarnią ORLEN Ligi.

Odmłodzona wyjściowa szóstka gospodyń – bez doświadczonych Jany Sawoczkiny i Agaty Pury – od pierwszych piłek miała spore problemy z dokładnym przyjęciem, a w rezultacie z przebiciem się przez wysoki blok Sylwii Pyci i Anity Kwiatkowskiej (0:4). Łodzianki błyskawicznie uzyskały znaczną przewagę i zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy wyniku 8:2. Po powrocie na parkiet gospodynie zdecydowanie poprawiły skuteczność ataku i dzięki serii trudnych zagrywek Tamary Kaliszuk doprowadziły do remisu (9:9). Wówczas grę swoich podopiecznych przerwał Adam Grabowski. Jednakże równie wiele kłopotów sprawiła rywalkom w polu serwisowym Kinga Dybek – i kolejny czas szkoleniowiec przyjezdnych wykorzystał, gdy jego podopieczne traciły do przeciwniczek trzy oczka (10:13). Niedokładności w odbiorze zagrywki nie brakowało także po stronie bydgoszczanek, toteż wynik ponownie się wyrównał (14:14). Druga przerwa techniczna upłynęła pod znakiem minimalnego prowadzenia Budowlanych (16:15), które z czasem wzrosło do pięciu punktów za sprawą serii błędów własnych pałacanek (21:16). Łodzianki bez większych problemów utrzymały ten dystans do końca pierwszej partii, zwyciężając 25:20.

Również drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły przyjezdne (3:0), choć tym razem niemoc gospodyń przełamała Agata Pura (3:5). Przewaga Budowlanych utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Z czasem nieco lepiej radzące sobie w przedłużonych akcjach bydgoszczanki doprowadziły jednak do wyrównania (11:11) – i grę swojego zespołu przerwał trener Grabowski. Nie zakłóciło to rytmu gry miejscowych siatkarek, które po uderzeniu ze środka Moniki Naczk wyszły na dwupunktowe prowadzenie, nieznacznie poprawiając rezultat tuż przed drugą przerwą techniczną (16:13). Łodzianki zareagowały błyskawicznie i już po chwili o czas prosił Rafał Gąsior. Mimo to blok Budowlanych pozwolił im odzyskać przewagę (19:18). Od tego momentu trwała wyrównana gra punkt za punkt (21:21). Asem serwisowym popisała się Martyna Grajber (23:21), ale odważna kiwka Marty Biedziak i blok bydgoszczanek przywróciły na tablicę wyników remis. Gospodynie nie wykorzystały jednak swojej szansy, uderzając w aut przy piłce setowej i oddając przeciwniczkom wygraną w drugim secie (23:25).

Trzecia partia z początku niemalże bliźniaczo przypominała poprzednie – łodzianki szybko zdobyły trzypunktowe prowadzenie (4:1). Tym razem niedokładne przyjęcie przyjezdnych, połączone z konsekwentnymi błędami w ataku, poskutkowało odwróceniem wyniku na korzyść pałacanek jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (8:6). Doskonale funkcjonował blok bydgoszczanek, wobec czego przy stanie 6:10 o czas poprosił Adam Grabowski. Chwila oddechu nie wybiła gospodyń z rytmu – stale utrzymywały one dobrą dyspozycję w polu serwisowym, wykorzystując na siatce liczne niedokładności po stronie rywalek. Pewne problemy sprawiła bydgoszczankom dopiero zagrywka Anity Kwiatkowskiej i przy wyniku 15:12 to trener Gąsior zmuszony był przerwać grę swoich podopiecznych. Miejscowe siatkarki zachowały prowadzenie do drugiego technicznego czasu (16:13). Mimo to po powrocie na parkiet łodzianki zaczęły błyskawicznie odrabiać straty i między innymi dzięki coraz większej liczbie pomyłek po stronie gospodyń doprowadziły do remisu (17:17). Pałacanki nie zamierzały łatwo się poddawać i przerwały serię rywalek, odzyskując dwupunktową zaliczkę i utrzymując ją po uderzeniu Tamary Kaliszuk z szóstej strefy (20:18). Ale po raz kolejny największą bolączką drużyny znad Brdy okazały się proste błędy własne. W decydującej fazie seta to łodzianki zachowały więcej zimnej krwi, wykorzystały serię pomyłek przeciwniczek i zakończyły trzecią odsłonę wynikiem 25:22, a cały mecz – 3:0.

MVP spotkania została wybrana Agata Durajczyk.

Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 0:3
(20:25, 23:25, 22:25)

Składy drużyn:
Pałac: Naczk (10), Biedziak (1), Twardowska (6), Połeć (2), Kaliszuk (14), Dybek (2), Wysocka (libero) oraz Sawoczkina, Korabiec, Pura (14), Głaz i Fojciuk
Budowlani: Śliwa (2), Nuszel (7), Pycia (10), Kwiatkowska (7), Ściurka (8), Trach (3), Durajczyk (libero) oraz Love (5), Cabajewska, Grajber i Cabrera (2)