Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Podział punktów w Katowicach

II liga K: Podział punktów w Katowicach

Dla katowickiego Sokoła mecz 17. rundy rozgrywek II ligi kobiet był dosyć nerwowy. Gospodynie potrzebowały aż pięciu setów, by pokonać w tie-breaku zespół przyjezdnych - MKS Świdnica i tym samym dopisały cenne dwa oczka do ligowej tabeli.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, oba zespoły toczyły zaciętą walkę punkt za punkt. Skutecznym atakom Gabrieli Gasidło odpowiadały punktowe zagrania Natalii Bernaciak, aż do stanu 8:9, kiedy to przyjezdne zasługą Magdaleny Sadowskiej objęły sześciopunktowe prowadzenie 14:8, a już wkrótce potem 20:14. Wydawać by się mogło, iż jesteśmy świadkami już jedynie końcówki tej partii, sokolanki jednakże nabrały wiatru w skrzydła i zaczęły sukcesywnie doganiać rywala 21:21. Elementem, który zdecydowanie najlepiej funkcjonował w drużynie gospodyń, był blok, który okazał się być kluczowy w tej części partii. Miejscowe po ciężkim boju wygrały seta do 23. Drugi set nieco różnił się od poprzedniego. Zawodniczki MKS-u Świdnica już od pierwszych punktów rozpoczęły budowanie swojego prowadzenia, które stopniowo się powiększało. Po szczelnym pojedynczym bloku Karoliny Olczyk przy stanie 5:9 trener Krzysztof Zabielny poprosił o czas dla swojego zespołu. Nie zdało się to jednak na zbyt wiele, ponieważ Magdalena Sadowska i Karolina Olczyk były nie do zatrzymania (11:18). Przy takim stanie na boisku Urszulę Bejgę zastąpiła Martyna Kołodziej, która zdobyła dla swojego zespołu kilka cennych oczek. Mimo to sokolankom nie udało się powtórzyć sytuacji z poprzedniej partii, choć było bardzo blisko (20:21). Końcówka tej odsłony zdecydowanie należała do Magdaleny Sadowskiej, która skutecznymi atakami ze skrzydeł dała swojej drużynie wygraną w tej partii 25:21.

Trzeci set zdecydowanie nie był czymś, z czego gospodynie mogłyby być dumne. Pomimo wyrównanego początku w grze sokolanek nastąpił przestój, z którym w żaden sposób nie mogły sobie poradzić. Błędy własne sprawiły iż gospodynie traciły coraz więcej punktów (13:18). Świdniczanki pewne zwycięstwa w tej odsłonie spokojnie blokowały każdy katowicki atak, rezultatem czego jest końcowy wynik partii 25:13. Kolejna część spotkania pokazała, że miejscowe nie załamały się wynikiem poprzedniej partii. Już na początku zbudowały sobie bezpieczną przewagę, którą efektywnie powiększały (10:6). Zdezorientowane takim stanem rzeczy przyjezdne nie potrafiły zatrzymać skutecznych sokolanek, nawet wykorzystanie dwóch przerw przez trenera Marka Olczyka na niewiele się zdało. W zespole miejscowych wciąż świetnie funkcjonował blok, wiele do gry zespołu wniosła Karolina Surgut, której szczelne bloki zbliżały zespół do wygranej. Rywalki postanowiły jednak tanio skóry nie sprzedać i za pośrednictwem Magdaleny Sadowskiej wyrównały (24:24). Wtedy też świdnicka atakująca doznała kontuzji stawu skokowego, co wyeliminowało ją z dalszej gry. Partię po zaciętym boju na przewagi wygrała drużyna Sokoła 28:26.

Piąta, ostatnia odsłona spotkania była bardzo nerwowa. Zawodniczki z Katowic już na początku zbudowały sobie potrzebną przewagę i świetnie kontrolowały stan gry. Przy zmianie stron to one prowadziły 8:3. Chwilę później poprzez błędy w ustawieniu zawodniczek przyjezdnych doszło do incydentu, który znacznie przedłużył czas grania tie-breaka. Stygnące i zdezorientowane zawodniczki Sokoła po powrocie do gry zaczęły tracić cenne oczka. W końcówce udało im się jednak zachować zimną krew i wygrały seta do 13, a tym samym cały mecz 3:2.

Sokół 43 AZS AWF Katowice – MKS Świdnica 3:2
(25:23, 21:25, 13:25, 28:26, 15:13)

Sokół: Komisarczyk, Gasidło, Baron, Tetfajer, Surgut, Bejga, Szajer (libero) oraz Rudzka, Kuliś, Płatek, Płodowska i Kołodziej
MKS: Małodobra, Sadowska, Gancarz, Bernaciak, Skalska, Olczyk, Szczurek (libero) oraz Krusiewicz, Gazella, Woźniak i Wajdzik