Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mirosław Zawieracz: Jesteśmy drużyną z charakterem

Mirosław Zawieracz: Jesteśmy drużyną z charakterem

Bialanki dzięki wygranej z lokalnym rywalem z Dąbrowy Górniczej wyprzedziły swoje rywalki w tabeli i znalazły się na czwartym miejscu. Ubiegłoroczne srebrne medalistki zostały wręcz "zdemolowane" i poniosły kolejną porażkę we własnej hali.

Dąbrowska drużyna doznała piątej porażki we własnej hali i straciła czwarte miejsce na rzecz swoich rywalek, BKS-u Bielsko-Biała. Styl gry pozostawił wiele do życzenia. Podopieczne trenera Negro dobrze spisywały się tylko w dwóch pierwszych partiach spotkania. – Gratuluję zespołowi z Bielska-Białej, który zagrał dobry mecz i wygrał. Zresztą my za wiele nie przeszkadzałyśmy bielszczankom w odniesieniu tej wygranej, przynajmniej w tych ostatnich setach, bo we wcześniejszych nam szło lepiej – powiedziała Elżbieta Skowrońska. Kapitan ekipy z Zagłębia ma nadzieję, że z tak słabego meczu zostaną wyciągnięte wnioski. – To, że dzisiaj przegrałyśmy w takim stylu, nie będzie porażką, jeśli wyciągniemy z niej wnioski. Jeśli tak się nie stanie, to wtedy dla mnie będzie to największa porażka – zakończyła przyjmująca dąbrowianek.

Zawiedziony postawą swoich podopiecznych był również dąbrowski szkoleniowiec, który nie był w stanie zrozumieć słabego występu. – Przede wszystkim chciałbym przeprosić wszystkich, a w szczególności kibiców, ponieważ zaprezentowaliśmy się dzisiaj bardzo słabo. Jeszcze raz wszystkich przepraszam. Będziemy starali się zrozumieć przyczyny porażki – powiedział po zakończonym spotkaniu Nicola Negro. Fatalna postawa zagłębiowskiej drużyny będzie bardzo szczególnie analizowana. – Obejrzę ten mecz na nagraniu wideo i będę się starał zrozumieć, co wydarzyło się w poszczególnych jego momentach. Nie wiem, co się stało. W środę graliśmy w Muszynie i zagraliśmy nasz najlepszy jak do tej pory mecz. Miałem nadzieję, że dzisiaj zaprezentujemy się z tej samej, dobrej strony. W Muszynie, w szczególności w dwóch pierwszych setach, zagraliśmy naprawdę dobrą siatkówkę, natomiast dzisiaj wydarzyło się coś dziwnego. Kibice Tauronu byli mocno zniesmaczeni słabą postawą, czemu dali wyraz w końcówce czwartego seta, dopingując BKS Bielsko-Biała. Nicola Negro całkowicie zrozumiał ich zachowanie.  – Kibice mają prawo do klaskania, gwizdania w naszym kierunku. Mogą uznać, że drużyna nie zasługuje na ich szacunek. Podczas dzisiejszego meczu kibice mieli prawo do wyrażania swoich emocji. Zagraliśmy źle, nie pokazaliśmy się z takiej strony, jak oczekiwali i w związku z tym wyrazili swoje zdanie – zakończył dąbrowski trener.

Zupełnie odmienne nastroje panowały w obozie BKS-u, który w pełni zrewanżował się za poniesioną porażkę w pierwszej rundzie. Momentem, który zadecydował o wygranej podopiecznych trenera Zawieracza, był pierwszy set. Zawodniczki ze stolicy Podbeskidzia przegrywały 17:21, a pomimo tego zdołały wygrać seta na przewagi. – Bardzo cieszymy się ze zdobytych trzech punktów. Podeszłyśmy do tego meczu bardzo skoncentrowane, chciałyśmy zapomnieć o porażce z poprzedniej kolejki. Zagrałyśmy bardzo zespołowo, dobrze taktycznie, wszystko nam się dobrze układało, mam nadzieję, że będzie tak dalej – powiedziała Małgorzata Lis, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Zadowolony z postawy swojej drużyny był również szkoleniowiec BKS-u, który chwalił swoje zawodniczki za bardzo dobre podejście do spotkania. – Zespół stanął dzisiaj na wysokości zadania, przede wszystkim podszedł do spotkania bardzo skoncentrowany. To, co sobie założyliśmy przed meczem, nie pouciekało z głów, także realizacja od początku do końca przebiegała dobrze. W końcówce pierwszego seta popełniliśmy dwa proste błędy, po czym straciliśmy bodajże cztery lub pięć punktów z rzędu, ale tak jak cały czas powtarzam, jesteśmy drużyną z charakterem – potrafimy się otrząsnąć i wygrać na przewagi – zakończył Mirosław Zawieracz.