Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > K. Ciaszkiewicz-Lach: Podeszłyśmy do tego meczu skoncentrowane

K. Ciaszkiewicz-Lach: Podeszłyśmy do tego meczu skoncentrowane

Podopieczne Mirosława Zawieracza odniosły ważne zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej nad tamtejszym Tauronem i zapisały na swoje konto trzy punkty. BKS wyprzedził swoje rywalki w tabeli i znalazł się na czwartym miejscu.

Bardzo zadowolona z odniesionego zwycięstwa była przyjmująca bialanek, która spodziewała się bardziej wyrównanego meczu – Nastawiałyśmy się na bardziej zacięty i wyrównany mecz, tym bardziej że w odstępie trzech dni rozgrywałyśmy drugie spotkanie. Te zdobyte trzy punkty są dla nas bardzo ważne, pozwolą jeszcze bardziej uwierzyć w siebie – podsumowała spotkanie Karolina Ciaszkiewicz-Lach. Momentem decydującym o końcowym zwycięstwie był pierwszy set, w którym bialanki potrafiły odwrócić losy niekorzystnej dla siebie rywalizacji. BKS przegrywał wówczas 17:21. – Nasza gra zaczęła się zazębiać, dobrze zagrałyśmy w polu zagrywki, drugi set nam nie wyszedł, lecz w trzecim i czwartym secie udowodniłyśmy swoją wyższość – powiedziała zawodniczka.

Bialanki bardzo dobrze zaczęły poczynać sobie w polu zagrywki, odrzuciły swoje rywalki od siatki i miały tym samym ułatwione zadanie. W tym elemencie gry bardzo dobrze spisywała się, oprócz Ciaszkiewicz-Lach, Heike Beier, która na 32 zagrywki pomyliła się tylko jeden raz – Zagrywka nam dzisiaj zaskoczyła, ponadto zrealizowałyśmy bardzo dobrze nasze założenia taktyczne. Zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej jest zasługą całej drużyny oraz naszego sztabu szkoleniowego – cieszyła się ze zdobytych trzech punktów przyjmująca BKS-u.

Ekipa z Podbeskidzia przeszła prawdziwą metamorfozę po gładko przegranym meczu z Treflem Sopot we własnej hali. – Chciałyśmy się zrehabilitować za poniesioną porażkę i chciałyśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony. Bardzo się cieszymy, że nam się to udało i wygrałyśmy w tak dobrym stylu. Zagrałyśmy bardzo skoncentrowane i nie dopuściłyśmy dąbrowianek do głosu – zakończyła Karolina Ciaszkiewicz-Lach