Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trzy punkty pozostały w Warszawie

II liga M: Trzy punkty pozostały w Warszawie

Podopieczni Krzysztofa Wójcika, choć byli osłabieni brakiem Konrada Nassalskiego i Mateusza Kańczoka, nie pozwolili rywalom z Augustowa zrewanżować się za porażkę 2:3. Wolanie, choć mieli szansę na wygraną 3:0, pokonali augustowian w czterech setach.

Początek starcia był dość wyrównany, a przyjezdni dopiero po asie w wykonaniu Wojciecha Iwanowicza osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (7:4). Miejscowi jednakże bardzo szybko zabrali się za odrabianie strat i dzięki efektywnemu zagraniu Rafała Obermelera, a także punktowej zagrywce Jakuba Filipa, doprowadzili do wyrównania (9:9). Chwilę później za linią dziewiątego metra zameldował się Paweł Sęk, po którego mocnych serwisach prowadzenie wolan wynosiło trzy oczka (15:12). Co prawda kilka chwil później augustowianie, za sprawą udanych zagrań Iwanowicza i błędów miejscowych, ponownie byli na czele (18:17), lecz gdy mylić się zaczął również Mariusz Szlejter, znów tracili trzy oczka do rywali (21:18). Trener Iwanowicz postanowił wówczas poprosić o przerwę, jednak nie przyniosła ona rezultatu. Piłkę setową dał gospodarzom dwublok na Karniłowiczu, ale wynik partii ustalił Jakub Monkiewicz, atakując z przechodzącej piłki.

Drugą odsłonę po swojej myśli rozpoczęli podopieczni Krzysztofa Wójcika, którzy po ataku po prostej w wykonaniu Adama Sobolewskiego i błędach Iwanowicza prowadzili 4:1. W szeregach gości zapanowała niemoc – nie potrafili zakończyć punktem własnych akcji, często mylili się, co zaś wykorzystywali miejscowi, którzy po dwubloku Filipa i Monkiewicza na Szlejterze mieli pięć oczek zaliczki (12:7). W tej fazie seta dobrze funkcjonował blok wolan, na który raz po raz „nadziewali się” augustowianie (16:8). Co prawda jeszcze Wojciech Iwanowicz starał się wziąć ciężar gry na swoje barki, lecz i to nie pomogło. Po obiciu bloku przez Sobolewskiego warszawianie mieli piłkę setową, którą chwilę później wykorzystali Sęk i Obermeler, blokując Karniłowicza.

Trzeci set rozpoczął się bliźniaczo podobnie do drugiego: warszawianie, dzięki szczelnym blokom, błędom przyjezdnych, a także świetnej dyspozycji Pawła Sęka, który punktował nie tylko na siatce, ale i za linią dziewiątego metra, prowadzili 10:4. Doskonale radzili sobie również i środkowi – Obermeler i Monkiewicz, lecz gdy przypomniał o sobie Wojciech Iwanowicz, przewaga wolan zaczęła topnieć (14:11). Skuteczność odzyskał także Mariusz Szlejter, po asie którego na tablicy wyników widniał remis (15:15). W szeregi podopiecznych Krzysztofa Wójcika wkradła się nerwowość i niewymuszone błędy własne, i choć Cezary Rudzki popisał się punktową zagrywką, to dzięki Cezaremu Stanisławajtysowi inicjatywa wciąż leżała po stronie gości. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali augustowianie, którzy efektownym blokiem ustalili wynik partii.

Podenerwowani przegraną w poprzednim secie podopieczni Krzysztofa Wójcika po swojej myśli rozpoczęli kolejną odsłonę (4:2). I choć Wojciech Iwanowicz starał się im przeciwstawić, to w pojedynkę nie był w stanie zbyt wiele zdziałać, zwłaszcza że po drugiej stronie siatki dobrze spisywał się duet Sęk/Sobolewski (10:6). Gospodarze rozkręcali się z akcji na akcję, zaś przyjezdni byli w stanie im zagrozić zaledwie pojedynczymi zagraniami. Gdy zaś efektownym atakiem z pipe’a popisał się Piotr Cichocki, przewaga warszawian wzrosła do pięciu punktów (18:13). W końcówce jeszcze duet Szlejter/Kasperowicz starał się odwrócić losy partii, lecz po asie Cichockiego to gospodarze mieli piłkę setową, którą wykorzystał Monkiewicz, blokując Stanisławajtysa.

MOS Wola Warszawa – Centrum Augustów 3:1
(25:20, 25:19, 22:25, 25:18)

MOS: Cichocki, Sobolewski, Sęk, Obermeler, Monkiewicz, Filip, Bujniak (libero) oraz Gregorowicz, Kulik, Rudzki i Kowalczyk
Centrum: Szlejter, Stanisławajtys, Iwanowicz, Kasperowicz, Harabura, Karniłowicz, Bonisławski (libero) oraz Stankiewicz i Ostaszewski