Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Morze Bałtyk ogrywa Wilki

II liga M: Morze Bałtyk ogrywa Wilki

Wilkom Wilczyn nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki. Tym razem przegrali na wyjeździe z Morzem Bałtyk 1:3. Porażka ta pozbawiła ich marzeń o awansie do czołowej czwórki. Z kolei 3 oczka zapewniły szczecinianom 2. miejsce po rundzie zasadniczej.

Na koniec 2014 roku szczecinianie rozegrali świetne spotkanie z GTPS-em Gorzów Wielkopolski, jednak najwyraźniej przerwa świąteczno-noworoczna wybiła ich z uderzenia. Już początek meczu z Wilkami nie układał się po ich myśli. W wielkopolskim zespole wyróżniał się Adam Banasiak, a dzięki temu toczył on wyrównany bój z gospodarzami. Dopiero w środkowej fazie pierwszego seta z dobrej strony w ataku pokazał się Daniel Zabłocki, a asem serwisowym popisał się Adam Tołoczko, co sprawiło, że inicjatywę na boisku przejęli podopieczni trenera Dolińskiego. W decydujących fragmentach tej części spotkania dobrze funkcjonował szczeciński blok, a goście popełniali sporo błędów, co zaowocowało ich porażką 17:25.

Na początku drugiej partii trudna zagrywka Kamila Ziętka zmusiła siatkarzy Morza Bałtyk do popełnienia kilku błędów pod rząd. W efekcie wilczynianie objęli prowadzenie 7:1. Tak wysoka przewaga spowodowała, że wyraźnie uwierzyli, iż mogą pokusić się o dobry rezultat w tym spotkaniu. W dodatku w zachodniopomorskiej ekipie nie funkcjonowała zagrywka, bo albo była przyjmowana w punkt przez rywali, albo psuta, a to powodowało, że Morze Bałtyk nie mogło odrobić chociażby części strat. Kiedy wielkopolski beniaminek wygrywał 18:12, wszystko wskazywało na to, że w meczu będzie remis 1:1. Jednak wówczas coś zacięło się w dobrze funkcjonującej maszynce Wilków. Zaczęli oni popełniać błędy, a gospodarze raz po raz łapali ich blokiem. Z dobrej strony w polu serwisowym pokazał się Tołoczko, a w obronie Krzysztof Kołodziej, co sprawiło, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Decydujące słowo należało do Jakuba Makara, bowiem to po jego udanych akcjach drugi set padł łupem podopiecznych trenera Dolińskiego 25:23.

Widać było, że taki obrót spraw nieco podłamał przyjezdnych. W pierwszych minutach trzeciej odsłony popełniali oni mnóstwo błędów, ale gra gospodarzy również daleka była od idealnej. Dopiero as serwisowy Marcina Bachmatiuka pozwolił wiceliderowi pierwszej grupy odskoczyć od rywali na trzy oczka (12:9). Warto też podkreślić jego dobrą postawę na środku siatki, na którym wraz z Grzegorzem Gnatkiem stanowił zagrożenie dla przeciwników. Jednak tego dnia postawa podopiecznych trenera Dolińskiego była bardzo niestabilna. Ich kilka błędów pozwoliło gościom wrócić do gry. To wyraźnie ich nakręciło, a udane zbicia Karola Szlechta spowodowały, że szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę Wilków. W końcówce błąd w ataku popełnił Maciej Naliwajko, a dzięki temu przyjezdni triumfowali 25:22.

Przegrana na własne życzenie najwyraźniej podrażniła gospodarzy, bowiem już na początku czwartej partii postanowili udowodnić rywalom swoją wyższość. Przyjezdni zaczęli mylić się w ataku, a nie do zatrzymania w tym fragmencie był Makar. W dodatku dobrze działał szczeciński blok, co sprawiło, że beniaminek od początku musiał gonić wynik (1:6). W następnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie, a kolejne czapy na Wilkach przybliżały szczecinian do końcowego sukcesu (14:8). Wprawdzie wówczas ponownie gospodarzom przytrafił się przestój, w którym stracili kilka punktów (16:14), ale na kłopoty niezawodnym lekarstwem tego dnia była gra środkiem. W decydujących momentach asa serwisowego dołożył Makar, a takim samym zagraniem zwycięstwo Morza Bałtyk przypieczętował Zabłocki (25:18). Trzy wywalczone punkty sprawiły, że zapewniło sobie ono drugie miejsce po rundzie zasadniczej.

Morze Bałtyk Szczecin – Wilki Wilczyn 3:1
(25:17, 25:23, 22:25, 25:18)

Morze Bałtyk: Kwiecień, Makar, Gnatek, Bachmatiuk, Zabłocki, Tołoczko, Kołodziej (libero) oraz Naliwajko, Zapaśnik, Grot i Kopiński
Wilki: Szlecht, Robak, Banasiak, Kwiatkowski, Kotecki, Ziętek, Stanowski (libero) oraz Muszyński, Lewicki, Pacławski i Malinowski