Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Udany wyjazd bialanek do Dąbrowy Górniczej

ORLEN Liga: Udany wyjazd bialanek do Dąbrowy Górniczej

Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza okazał się bardzo gościnny. Siatkarki z Zagłębia podejmowały w 14. kolejce ORLEN Ligi ekipę BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała i w meczu tym zdołały ugrać zaledwie seta, oddając tym samym komplet punktów rywalkom.

Mecz udanie rozpoczęły podopieczne trenera Zawieracza, które objęły prowadzenie 3:0, a bialanki skutecznie grały w bloku i podbijały ataki dąbrowianek. Miejscowa drużyna z kolei miała problemy ze skończeniem pierwszego ataku i przegrywała na pierwszej przerwie technicznej 6:8. Cenne punkty dla swojej drużyny zdobywała środkowa Danijela Nikić i BKS prowadził 13:8. Przerwa na żądanie wzięta prze trenera Negro na niewiele się zdała, stroną dominującą były bialanki i dzięki dobrej grze w polu zagrywki utrzymały przewagę nad swoimi rywalkami (15:11). Obraz gry uległ radykalnej zmianie po drugiej przerwie technicznej. MKS postawił wysoki i szczelny blok, przez który nie mogły przebić się zawodniczki z Bielska-Białej. Dobra postawa gospodyń znalazła odzwierciedlenie w wyniku, dąbrowianki prowadziły 21:17. Niemające nic do stracenia przyjezdne postawiły wszystko na jedną kartę i wyrównały stan seta na 22:22. Od tego momentu lepsze wrażenie i większą wolę walki wykazały zawodniczki z Podbeskidzia. Po zaciętej i emocjonującej końcówce BKS wygrał 31:29 i objął prowadzenie w meczu 1:0.

Drugą partię spotkania pomyślnie otworzyły miejscowe zawodniczki, które prowadziły 4:0. Przyjezdne po serii dobrych ataków Karoliny Ciaszkiewicz-Lach szybko doprowadziły do remisu 4:4. Dąbrowianki wypracowały sobie dwupunktową przewagę (7:5), którą powiększały z niemal każdą akcją. Bialanki były w odwrocie, myliły się w ataku i miały problemy z przyjęciem zagrywki. Cenne punkty dla ekipy z Zagłębia zdobywała w ataku Katarzyna Zaroślińska i gospodynie prowadziły 15:10. BKS był tłem drużyny z pierwszego seta, popełniał wiele prostych błędów, w efekcie czego przegrywał 13:20. Zadowolone wysokim prowadzeniem miejscowe zaczęły popełniać błędy i tracić wypracowaną przewagę (22:18). Bialanki nie poszły za ciosem i przegrały tego seta w stosunku 19:25, po tym, jak skutecznie zaatakowała Sassa. W całym meczu był remis 1:1.

Dziesięciominutowa przerwa lepiej wpłynęła na poczynania BKS-u. Po serii zagrywek Heike Beier przyjezdne prowadziły 4:0 i o przerwę na żądanie poprosił trener Negro. Reprymenda szkoleniowca na niewiele się zdała, ponieważ przyjezdne lepiej grały i prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:1. Podopieczne trenera Zawieracza nie zwalniały narzuconego przez siebie tempa i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Miejscowa drużyna próbowała pojedynczymi akcjami przeciwstawić się swoim rywalkom, lecz było to za mało. W MKS-ie brakowało zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar odpowiedzialności za grę drużyny. Na drugiej przerwie technicznej BKS prowadził 16:10, a wkrótce potem 18:11. Chwilowy przestój jaki przydarzył się ekipie gości (14:18) nie miał większego wpływu na wynik w tej odsłonie meczu. Ciaszkiewicz-Lach zanotowała w końcówce trzy asy serwisowe i było 22:14. Ostatecznie BKS wygrał tego seta 25:17 i w całym meczu objął prowadzenie 2:1.

Czwarta, a jak się później okazała ostatnia partia od samego początku ułożyła się po myśli przyjezdnych. Podobnie jak miało to miejsce w trzecim secie, po serii zagrywek Heike Beier BKS prowadził 7:1. Dąbrowianki popełniały proste błędy i nie potrafiły skończyć ataków z pierwszego uderzenia, ponadto często były blokowane przez swoje rywalki. Kolejną skuteczną serią zagrywek popisała się Helena Horka i na tablicy wyników widniał rezultat 15:3 dla podopiecznych trenera Zawieracza. Miejscowa drużyna już do końca seta grała ze zwieszonymi głowami i nie wierzyła, że można nawiązać skuteczną grę. Zmiany w składzie oraz przerwy na żądanie na nic się zdały. Ostatecznie BKS zdemolował miejscową drużynę i wygrał czwartego seta w stosunku 25:7, a cały mecz 3:1.

Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza – BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3
(29:31, 25:19, 17:25, 7:25)

Tauron: Dziękiewicz (9), Gonzaga (5), Zaroślińska (20), Cemberci (4), Adams (5), Skowrońska (10), Strasz (libero) oraz Urban, Staniucha-Szczurek (3), Liniarska (3) i Kaczmar
BKS: Nikić (10), Horka (15), Lis (16), Ciaszkiewicz-Lach (18), Szymańska (3), Beier (6), Wojtowicz (libero) oraz Strózik i Wilk