Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Cenna wygrana MKS-u Kalisz

II liga M: Cenna wygrana MKS-u Kalisz

Siatkarze z Kalisza odnieśli ważne zwycięstwo, tym razem pokonali przed własną publicznością drużynę Norwida Częstochowa 3:0. Wygrana gospodarzom nie przyszło jednak łatwo, bowiem goście wysoko postawili poprzeczkę.

Początek piątkowego spotkania był bardzo wyrównany do stanu 11:11, kaliszanom dzięki dobrej grze w obronie i w ataku udało się osiągnąć kilkupunktową przewagę (14:11), o czas musiał poprosić szkoleniowiec z Częstochowy – Stanisław Gościniak. Gdy obie ekipy powróciły na parkiet, podopieczni Mariana Durleja nie zwalniali tempa, powiększając przewagę. Dobra gra w ataku MKS-u i as serwisowy Michała Lipy sprawiły, iż o kolejną przerwę musiał poprosić trener Gościniak przy wyniku 16:12. Gdy obie drużyny powróciły na parkiet, kaliska drużyna ciągle utrzymywała wysoki poziom gry. Mocnym punktem MKS-u był środkowy Bartosz Konieczny, który nie tylko utrudniał atak częstochowianom, ale także wykonywał mocne zagrywki (21:15). Premierową odsłonę zakończył Rafał Pawlak, atakując z lewego skrzydła w aut.

Wydawać by się mogło, iż po takiej wygranej w pierwszej partii kaliszanie będą spokojnie kontrolować przebieg całego spotkania. Tymczasem drugi akt od mocnego ciosu rozpoczęli siatkarze z Częstochowy, prowadząc 4:1. Taki obrót spraw nie zadowolił trenera Durleja, który poprosił do siebie swoich podopiecznych. Przerwa wpłynęła na grę MKS-u bardzo dobrze, bowiem odrobili oni kilkupunktową stratę do gości. Następnie na parkiecie w Kaliszu toczyła bardzo zacięta rywalizacja „punkt za punkt”. Błędy w ataku gospodarzy powodowały, że Norwid uzyskał skromną przewagę (15:13). Siatkarze z Częstochowy przez dłuższy czas utrzymywali ją do stanu 22:20. Kaliscy zawodnicy wreszcie przełamali się i zdobyli kilka punktów z rzędu. Duża w tym zasługa Jakuba Wagnera, który kilka minut wcześniej zmienił Mateusza Skadłubowicza. Publiczność zgromadzona w niskiej hali w Kaliszu z pewnością liczyła na zaciętą końcówkę drugiej partii i tak też się stało, bowiem obie drużyny miały „w powietrzu” piłki setowe, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Dopiero wspomniany wcześniej Wagner skorzystał z przechodzącej piłki i umieścił ją w boisku częstochowian 31:29.

Dobra gra, jaką popisywał się Jakub Wagner, sprawiła, iż trener Durlej pozostawił tego siatkarza na parkiecie. Początek trzeciego seta należał do gości, którzy wykorzystywali błędy kaliszan i sami wykonywali trudne serwisy, które uniemożliwiały kombinacyjną grę MKS-u. Obraz gry zmienił się od stanu 11:11, wówczas Stanisław Gościniak poprosił o czas. Po wznowieniu gry zawodnicy z najstarszego miasta w Polsce zdobyli kilka bardzo cennych punktów, a to wszystko dzięki Michałowi Lipie i Krzysztofowi Poradzie, którzy kończyli ataki z sytuacyjnych piłek (24:20). Gospodarze pozwolili częstochowianom w tym secie zdobyć jeszcze dwa oczka, a całe spotkanie zakończył silny atak leworęcznego Wojciecha Pytlarza. Ostatnią partię kaliski zespół wygrał 25:22.

MKS Kalisz – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:15, 31:29, 25:22)

MKS: Skadłubowicz, Porada, Pytlarz, Ozdowski, Lipa, Konieczny, Wroniecki (libero) oraz Kowalski, Wagner i Łazarowicz
Norwid: Pawlak, Siwczyk, Studziński, Herman, Krulicki, Kryński, Zieliński (libero) oraz Mielak i Kraś