Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS ponownie słabszy od Krispolu

I liga M: KPS ponownie słabszy od Krispolu

Siatkarze KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS doznali trzeciej porażki z rzędu. Podopieczni Sławomira Gerymskiego tym razem nie sprostali u siebie Krispolowi Września. Przegrana 2:3 sprawiła, że między oboma zespołami są już tylko 2 oczka różnicy.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Mocne zagrywki Mateusza Przybyły w połączeniu ze skuteczną postawą siedleckich skrzydłowych sprawiły, że KPS szybko odskoczył od przeciwników na kilka oczek, chociaż na pierwszej przerwie technicznej wygrywał tylko 8:6. Później rozpoczęła się siatkarska wojna na zagrywki. Wśród gości w tym elemencie dobrze spisał się Jakub Rohnka, a po drugiej stronie siatki – Piotr Milewski. Jednak podopieczni trenera Gerymskiego nieco lepiej prezentowali się na skrzydłach, co pozwalało im trzymać rywali na dystans kilku oczek (16:13). W kolejnych minutach obie ekipy walczyły cios za cios, a gdy kontrę skończył Damian Schulz, sytuacja wrześnian zrobiła się bardzo trudna (16:21). W końcówce Krispol nie podjął już walki z rywalami, a czapa na Marcinie Iglewskim zakończyła premierową odsłonę (25:17).

W pierwszych minutach drugiej partii siedlczanie próbowali pójść za ciosem. Początkowo im się to udało, bowiem bloki na Rohnce sprawiły, że objęli prowadzenie 4:1. Ale goście szybko doprowadzili do wyrównania, a w kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios. Słabszy fragment gry Schulza sprawił, że do głosu powoli zaczęli dochodzić zawodnicy trenera Jankowiaka. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną punktową zagrywką popisał się Rohnka, a czapa na Jasińskim sprawiła, że beniaminek zaczął nadawać ton boiskowym wydarzeniom. Gospodarzy do walki próbował poderwać jeszcze Milewski, ale ich błędy w ataku poprowadziły Krispol do sukcesu w drugiej partii (25:21).

Trzeci set rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla ekipy z Wielkopolski. Już w jej początkowej fazie w ataku pomylił się Tomasz Stańczuk, a udanie z przechodzącej piłki zbijał Tomasz Narowski, co pozwoliło Krispolowi objąć prowadzenie 7:3. Chwilę później zagrywką ustrzelony został Radosław Zbierski, a dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami powiększał się z akcji na akcję (11:6). Jednak KPS powoli, lecz systematycznie zaczął odrabiać straty, a duża w tym zasługa Mateusza Jasińskiego. W końcówce wrześnianie prowadzili 20:18, ale wówczas zupełnie stanęli. Zaczęli popełniać mnóstwo błędów, a swoje ataki kończyli Zbierski i Schulz, co przełożyło się na wygraną siedlczan w tej części spotkania 25:21.

W czwartej partii KPS nie zamierzał zwalniać tempa. Po nieudanym ataku Chwastyniaka prowadził już 6:3 i wydawało się, że z każdą kolejną akcją będzie uciekał przeciwnikom. Jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną przyjezdnym udało się odrobić straty. Wprawdzie Milewski na spółkę ze Zbierskim ponownie wyprowadzili siedlczan na prowadzenie, ale ich gra była na tyle niestabilna, że chwilę później sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Zagrywką rywali pocelował Rohnka, a błędy byłych liderów I ligi spowodowały, że przegrywali 13:16. Schulz dał jeszcze nadzieję gospodarzom na odwrócenie losów tej części meczu, lecz dobra postawa gości w bloku oraz as serwisowy Iglewskiego dały wielkopolskiej ekipie już przynajmniej jedno oczko (25:22).

Pierwsze minuty decydującej odsłony były wyrównane, jednak punktowa zagrywka Zbierskiego pozwoliła siedlczanom odskoczyć od rywali na dwa oczka (6:4). Taką też przewagę utrzymali przy zmianie stron. Wprawdzie chwilę później Iglewski doprowadził do remisu, ale jego błąd w ataku i udany blok przybliżały podopiecznych trenera Gerymskiego do końcowego sukcesu (13:10). Jednak beniaminkowi udało się obronić kilka piłek meczowych, a błędy gospodarzy sprawiły, że ostatecznie dwa punkty z parkietu podniosła drużyna Marka Jankowiaka (19:17).

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Krispol Września 2:3
(25:17, 21:25, 25:21, 23:25, 17:19)