Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia nie poszła za ciosem, przełamanie Stali

I liga M: Avia nie poszła za ciosem, przełamanie Stali

Stal AZS PWSZ Nysa w końcu wykorzystała atut własnego parkietu. W sobotę zespół Krzysztofa Wójcika nie dał większych szans Avii Świdnik. Zwycięstwo 3:0 pozwoliło im awansować na siódme miejsce w tabeli, zaś Avia oddaliła się od gry w play-off.

Ostatnie mecze nie były zbyt udane dla nyskich akademików. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawiała się w ekipie ze Świdnika, która wygrała dwa poprzednie spotkania. Nic więc dziwnego, iż przed pojedynkiem trudno było wytypować jego faworyta. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy lepiej spisywali się w ataku oraz w zagrywce, co od razu przełożyło się na wynik. Po autowym zbiciu Daniela Szaniawskiego odskoczyli od rywali już na pięć oczek (13:8). W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie. Po drugiej przerwie technicznej gra beniaminka zupełnie się posypała, a gospodarze raz po raz punktowali rywali. Duża w tym zasługa Mateusza Biernata, którego dobre zagrywki uprzykrzyły życie przyjezdnym. Ostatecznie w inauguracyjnej odsłonie były mistrz I ligi rozgromił świdniczan 25:15.

W drugiej partii podopieczni trenera Wójcika nie zamierzali zwalniać tempa. Już po kilku pierwszych akcjach objęli trzypunktowe prowadzenie, ale siatkarze z lotniczego miasta przebudzili się po pierwszej przerwie technicznej, a dobra zagrywka Michała Stępnia pozwoliła przyjezdnym doprowadzić do remisu (10:10). Ale taka sytuacja nie trwała zbyt długo, bowiem świetne zagrywki Dawida Bułkowskiego pozwoliły ponownie nysianom przejąć inicjatywę na boisku. W kolejnych minutach zespół z Opolszczyzny kontrolował boiskowe wydarzenia, a Avia nie potrafiła znaleźć skutecznej recepty na odwrócenie losów tej części meczu. Wprawdzie przy zagrywce Michała Baranowskiego, a następnie Wojciecha Pawłowskiego przyjezdnym udało się odrobić kilka oczek, ale dwa mocne zbicia Szymona Piórkowskiego przypieczętowały sukces akademików w tym secie (25:21).

W trzecim secie przebudzili się świdniczanie. W pewnym momencie udało im się wyjść nawet na trzypunktowe prowadzenie, ale nie potrafili go utrzymać zbyt długo. Po pierwszej przerwie technicznej sytuacja się wyrównała, a udane zagrania Mateusza Piotrowskiego i blok Mateusza Nożewskiego spowodowały, że nysianie zaczęli odskakiwać od przeciwników. Podwójne odbicie Kacpra Gonciarza i czapa na Pawłowskim coraz bardziej komplikowały sytuację podopiecznych trenera Jarosza (16:19). W decydujących momentach goście nie kończyli ataków. Wprawdzie dobrze prezentowali się w bloku, ale wciąż musieli gonić wynik (20:23). Ostatecznie ta część meczu padła łupem ekipy z Opolszczyzny 25:22, a zakończył ją udany atak Piórkowskiego.

Stal AZS PWSZ Nysa – Avia Świdnik 3:0
(25:15, 25:22, 25:22)