Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianki w Warszawie nie było, Zawisza wygrywa

I liga K: Niespodzianki w Warszawie nie było, Zawisza wygrywa

Faworytem spotkania pomiędzy MUKS-em Spartą Warszawa a  MLKS-em Roltexem Zawiszą Sulechów były przyjezdne. Podopieczne Marka Mierzwińskiego stanęły na wysokości zadania. Dzięki zwycięstwu 3:0 wywiozły ze stolicy trzy punkty.

Premierowa odsłona meczu od początku układała się po myśli siatkarek Marka Mierzwińskiego. Asa serwisowego zdobyła Katarzyna Wawrzyniak, dwa punkty dołożyła Ewa Kwiatkowska i Zawisza prowadził 3:0. Rywalkom odpowiedziała Katarzyna Bryda, ale gdy sulechowianki wyszły na 5:1, pierwszą przerwę dla zespołu wykorzystał Jacek Pasiński. Na niewiele się to zdało, bowiem gdy w polu serwisowym pojawiła się Kwiatkowska, przyjezdne miały sześć punktów przewagi (8:2). Po chwili było 11:3, i choć Zawiszy przytrafił się mały przestój (11:5), podopieczne Marka Mierzwińskiego dyktowały warunki gry, mając ogromną przewagę na siatce. Spartanki, w szeregach których ekwilibrystycznymi obronami popisywały się Bryda i Zuzanna Kucińska, próbowały gonić rywalki, jednak albo zatrzymywane były blokiem, albo psuły zagrywkę. Gra stołecznych kompletnie się posypała, gdy na zagrywce pojawiła się Magda Fedorów. Przy poprawnym przyjęciu Ewelina Polak starała się kombinacyjnie rozrzucać piłki do koleżanek, jednak spartanki nie do końca współpracowały ze swoją rozgrywającą, posyłając piłki w aut. Przy stanie 20:6 sulechowianki myślami były już przy kolejnym secie, oddając kolejno cztery punkty z rzędu (20:10). Końcówka należała do przyjezdnych, które wygrały premierową odsłonę meczu 25:12.

Druga partia rozpoczęła się podobnie. Szybko zrobiło się 2:0 dla beniaminka z Sulechowa, ale po punktowej zagrywce Brydy był remis 4:4. Gdy z lewego skrzydła uderzyła Weronika Szafraniak , Sparta Warszawa po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie (5:4). Nieco rozdrażniony Zawisza podkręcił tempo, wychodząc na 7:5, a po bloku Fedorów o rozmowę z podopiecznymi poprosił Jacek Pasiński (7:10). Zawiszanki po kolejnym bloku Fedorów odskoczyły na cztery oczka, ale gdy z przechodzącej uderzyła Joanna Sałyga, spartanki traciły do rywalek tylko dwa punkty (10:12). Dwupunktowe prowadzenie siatkarek z lubuskiego utrzymywało się do stanu 19:17. Wówczas miejscowe nieco się pogubiły, co wykorzystały sulechowianki, odskakując po bloku Kwiatkowskiej na 21:17. Po kolejnej przerwie na żądanie trenera Pasińskiego warszawianki zbliżyły się na 19:21. W końcówce gospodynie miały okazję do wyrównania, jednak po raz kolejny zabrakło dokładności i skuteczności. Zawisza wygrał 25:22.

Po zmianie stron warszawianki na krótko miały inicjatywę. Po ataku Gabrieli Buławczyk beniaminek z Sulechowa wyrównał (2:2), a po autowym ataku Brydy prowadził 4:2. Zespół Jacka Pasińskiego nie dawał za wygraną i gdy na lewym skrzydle pomyliła się Agata Skiba , był remis 5:5. Podopieczne Marka Mierzwińskiego szybko odzyskały przewagę i po kontrze Katarzyny Bury prowadziły 9:7. Sparta ponownie się zbliżyła, ale gdy przy Lindego było 12:9, szkoleniowiec miejscowych poprosił o czas. Wydawało się, że siatkarki z Warszawy rzuciły się w pogoń za przeciwnikiem, zbliżając się na 12:13. Wówczas obudziły się dawne demony i przy wyniku 12:16 trener Pasiński wykorzystał kolejną przysługującą mu przerwę. Kiedy sulechowianki pewnie zmierzały po zwycięstwo, w ich szeregach pojawiło się rozprężenie. W efekcie Sparta zbliżyła się na 18:20, trener Mierzwiński po raz pierwszy w meczu poprosił o czas. Zawisza błyskawicznie odskoczył na 22:18, jednak i tym razem stołeczne odrobiły dwa oczka po kontrze Brydy (20:22), ale po bloku Bury przyjezdne miały pierwszą piłkę meczową, którą wykorzystała Kwiatkowska (25:20).

MUKS Sparta Warszawa – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 0:3
(12:25, 22:25, 20:25)

Sparta: Nowak, Tomczyk, Bryda, Sałyga, Pogorzelska, Jaszczuk, Kucińska (libero) oraz Polak, Szafraniak, Szmigielska (libero) i Duda
Zawisza: Kwiatkowska, Banecka, Wawrzyniak, Fedorów, Wellna, Skiba, Rzepnikowska (libero) oraz Wodarowska, Bury i Witkowska