Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W. Włodarczyk: Cała 12-stka jest gotowa do gry na wysokim poziomie

W. Włodarczyk: Cała 12-stka jest gotowa do gry na wysokim poziomie

Po wznowieniu rozgrywek PlusLigi PGE Skra w trzech setach rozprawiła się z olsztynianami. Dla bełchatowian to kolejne zwycięstwo w dość imponującej serii. - Daje nam to świadomość, że praca, którą wykonujemy, daje właściwy rezultat - mówi Wojciech Włodarczyk.

Innego rozstrzygnięcia jak zwycięstwo w Olsztynie nie braliście pewnie pod uwagę. W dodatku olsztynianie chyba krzywdy wam w tym meczu nie robili. Rzeczywiście był to taki prosty mecz, jak wskazywałby wynik?

Wojciech Włodarczyk: AZS Olsztyn w tym sezonie już nie raz pokazał, że jest groźnym rywalem dla większości drużyn w lidze. Dlatego spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, szczególnie że po dosyć długiej przerwie świąteczno-sylwestrowej nie do końca wiedzieliśmy, na ile fizycznie jesteśmy przygotowani. Początek meczu raczej nie wskazywał na to, że wygramy mecz w stosunku 3:0, jednak myślę, że jako pierwsi odnaleźliśmy właściwy rytm i do końca kontrolowaliśmy przebieg meczu.

Aleksa Brdjović nie miał wielu okazji, żeby w warunkach meczowych się pokazać, ale jak wy widzicie tę grę kierowaną przez młodego Serba? Dużo różni się od rozegrania Uriarte? Przyzwyczajenie do Argentyńczyka daje się we znaki, czy udało wam się szybko przestawić na rozegranie Brdjovicia?

Zgadza się, Aleksa w tym sezonie zagrał dopiero drugi mecz w pełnym wymiarze, jednak my nie mieliśmy żadnych obaw związanych z jego dyspozycją. Mimo młodego wieku jest to rozgrywający, który rozegrał już dwa sezony w seniorskiej reprezentacji Serbii i trochę tego doświadczenia już zebrał. Oczywiście dynamika gry jest nieco inna niż ta, do której przyzwyczaił nas Nico, ale Aleksa do gry wnosi jeszcze dodatkowo bardzo dobry blok, mocną i równą zagrywkę, a także spryt na siatce. Po raz kolejny był jednym z najlepszych punktujących zespołu. Od początku sezonu powtarzamy, że cała dwunastka jest gotowa do gry na wysokim poziomie i myślę, że ten mecz potwierdził nasze słowa po raz kolejny.

Ta długa przerwa, brak tego typowo meczowego przygotowania dały się wam we znaki? Jak czujecie się fizycznie po tej dłuższej niż zwykle przerwie?

W ostatnim czasie skupiliśmy się bardzo na treningu siłowym, codziennie rano mieliśmy ciężką siłownię i był to dosyć ciężki okres. Myślę, że fizycznie jesteśmy już przygotowani na trudy drugiej fazy sezonu i wkrótce będzie to po nas jeszcze bardziej widać.

Na konto wpływają wam kolejne wygrane i zaczynacie śrubować pewne rekordy. Myślicie o tym? Przywiązujecie do tego wagę? Ma to jakikolwiek wpływ na waszą pewność siebie na boisku?

Na pewno cieszy nas taka seria, bo jeśli się nie mylę, to w Olsztynie przedłużyliśmy swoją serię wygranych setów pod rząd do 27. Daje nam to świadomość, że praca, którą wykonujemy, daje właściwy rezultat. Mimo to zdajemy sobie sprawę, że każda seria kiedyś się kończy i chyba nikt nie będzie robił tragedii, jeśli z którymś z przeciwników stracimy seta. W tabeli liczą się zwycięstwa, a taka seria wygranych setów jest tylko miłą statystyką.

Po tej przerwie od razu dość intensywnie PlusLiga wraca do gry. Myślisz, że będzie miało to wpływ na wyniki spotkań?

Trudy sezonu dla większości drużyn będą takie same. Mamy to szczęście, że dysponujemy równą dwunastką, więc może pojawić się trochę rotacji w tym ciężkim okresie, kiedy praktycznie przez najbliższe dwa miesiące będziemy grać dwa mecze w tygodniu.

Przed wami w sobotę spotkanie z Czarnymi Radom, już pewnie przygotowujecie się do tego pojedynku. Chęć rewanżu za porażkę w ich hali jest duża? Czy podchodzicie do tego spotkania jak do każdego innego?

Od meczu w Radomiu nasza drużyna odnalazła właściwy rytm i na pewno będziemy chcieli udowodnić, że ta przegrana była tylko potknięciem. Mimo to musimy uważać, bo radomianie już nie raz pokazali, że są w stanie walczyć z każdym i wygrywać z wyżej notowanymi przeciwnikami. Do tej pory nie przegraliśmy we własnej hali i mam nadzieję, że tak już zostanie do końca sezonu.