Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Vital Heynen: Teraz rozgrywki zaczynają się od nowa

Vital Heynen: Teraz rozgrywki zaczynają się od nowa

Siatkarze Transferu dobrze rozpoczęli rok, wygrywając na wyjeździe z Czarnymi Radom. - Jestem zaskoczony, bo nie byłem zadowolony z tego, co zobaczyłem na treningu. Uważam, że możemy grać znacznie lepiej - mówi Vital Heynen, trener bydgoskiej drużyny.

Siatkarze Transferu Bydgoszcz dobrze rozpoczęli rok, wygrywając na wyjeździe z Czarnymi Radom. Razem z drużyną był już jej nowy trener Vital Heynen i można tak trochę żartobliwie zauważyć, że jak on jest, to bydgoszczanie wygrywają. – W końcu w pewnym momencie to ulegnie zmianie – zauważa szkoleniowiec – To oczywiste, że lepiej jest zacząć w ten sposób, zamiast dwukrotnie przegrać 0:3. Ja też jestem nieco zaskoczony, bo tak jak powiedziałem, przez ostatnie dwa dni na treningu nie byłem zadowolony z jego poziomu, nie jestem też zadowolony z tego, jak gramy, bo uważam, że możemy grać znacznie lepiej, ale wygraliśmy 3:0. To jest efekt tej przerwy, widzisz jak po drugiej stronie zagrał Wytze Kooistra, on trzy tygodnie nie grał jako atakujący. Te rozgrywki zaczynają się teraz od nowa, szczęśliwie dla Bydgoszczy, bo teraz każdy może zacząć od początku i może będziemy mieli okazję do radości – nie traci nadziei opiekun bydgoskiej ekipy.

Teraz siatkarze znad Brdy muszą wygrywać kolejne mecze, jeżeli chcą zakończyć rundę zasadniczą w czołowej ósemce. Jak na razie zdaniem Heynena jest wiele rzeczy do poprawienia w grze jego zespołu. – Jeżeli mam być szczery, to na pierwszym treningu była tylko jedna dobra rzecz. Bartosz Filipiak dobrze trenował, to była jedyna dobra rzecz, jaką widziałem na pierwszym treningu, więc jeśli się mnie pytasz, to nie chcę tego zmieniać, z innych nie byłem już taki zadowolony. Możesz zapytać chłopaków, naprawdę byłem bardzo niezadowolony. Teraz mamy miesiąc do meczów z Bełchatowem, z Warszawą i jeśli do tego czasu nie będziemy grać lepiej, będę bardzo rozczarowany. Musimy grać lepiej – stwierdza kategorycznie trener Transferu i dodaje, że ma bardzo dużo pomysłów, jak poprawić grę swojej drużyny. – Trzeba jednak pamiętać, że nie jest łatwo, zawsze realizując pomysł, trzeba wykonać wielki krok – mówi Heynen.

Nowy trener bydgoszczan jak do tej pory nie spędził zbyt wiele czasu ze swoimi podopiecznymi ze względu na obowiązki reprezentacyjne. Vital Heynen prowadzi także reprezentację Niemiec, która w zeszłym tygodniu brała udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Nasi zachodni sąsiedzi nie mieli może trudnych rywali, ale wygrali wszystkie mecze bez straty seta. – To był pierwszy raz, kiedy zagraliśmy pod presją. Podczas ostatnich mistrzostw Europy powiedziałem, że tamten rok ma być rokiem nowych zawodników, ten rok jest rokiem, w którym chcemy osiągnąć dobre wyniki. Jeśli zaczynasz dobrze, jeśli zaczynasz od 9:0, dobrze, możesz oceniać drużyny, ale moi zawodnicy pokazali, że jesteśmy gotowi. Przy komplecie publiczności, 3-4 tysiącach ludzi, oni pokazali dobrą grę, bardzo dobrą siatkówkę. Rozbijaliśmy każdą drużynę, przez większość czasu kończyło się to na wyniku 16:8 w połowie seta i już wtedy było po grze. Byliśmy bardzo dobrzy, więc jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania naszego celu – podkreśla szkoleniowiec, który jednak nie obiecuje medali. – Jesteśmy numerem 10 na świecie, więc normalnie nie mamy szans, ale pojedziemy na zawody, nie myśląc o tym. W zeszłym roku naszym celem było po prostu cieszyć się z gry, w tym roku jedziemy zwyciężać i nie wiem, ile nam się uda wygrać, jeden mecz, pięć, dziesięć, złoty medal, nie wiem, na pewno coś wygramy – zapewnia Vital Heynen.