Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Michał Superlak: Gramy dużo lepiej niż na początku sezonu

Michał Superlak: Gramy dużo lepiej niż na początku sezonu

Po przegranym meczu z SMS-em Spała siatkarze z Kędzierzyna-Koźla grający w Młodej Lidze skupiają się już na kolejnym trudnym spotkaniu, tym razem z zeszłorocznymi złotymi medalistami. O tym, jakie mają szanse na zwycięstwo, opowiada Michał Superlak.

W ostatnim spotkaniu z drużyną SMS-u Spała mimo prowadzenia 2:0 nie udało wam się pokonać gospodarzy. Co twoim zdaniem zadecydowało o tej porażce?

Michał Superlak: Myślę, że popełniliśmy w tym meczu zbyt dużo błędów i nie utrzymaliśmy zagrywki na takim poziomie jak w ostatnich spotkaniach, co spowodowało też gorszą grę w bloku. Drużyna ze Spały przez pierwsze dwa sety popełniła podobną ilość błędów jak my, ale od trzeciego seta w przeciwieństwie do nas udało im się je zredukować.

To już piąty przegrany przez was tie-break. Czym spowodowane są wasze niepowodzenia w tej części meczu? Brakuje wam wytrzymałości, czy może jest to związane z jakimś aspektem psychologicznym?

Faktycznie mamy w tym sezonie problem z wygraniem tie-breaka, ale na pewno nie przez to, że brakuje nam wytrzymałości. Myślę, że jest to problem psychologiczny, gdyż za dużo myślimy o tym, że nie udało nam się wygrać meczu za trzy punkty i nie wychodzimy w pełni skoncentrowani na ten piąty set.

Jeśli miałbyś wskazać najmocniejszy punkt swojej drużyny, to co by to było?

Na pewno blok, ponieważ w tym elemencie wydaje mi się, że jesteśmy najlepsi w Młodej Lidze. Nie mogę zapomnieć również o zagrywce, która z pewnością też jest naszym atutem.

Po ukończeniu szkoły w Spale związałeś się z pierwszoligowym zespołem MKS-u Cuprum Mundo Lubin. Obecnie bronisz barw ZAKSY w Młodej Lidze, której poziom jest potencjalnie słabszy. Czy w związku z tym nie obawiasz się, że może to być krok wstecz w twojej karierze?

Na pewno poziom I ligi różni się od poziomu Młodej Ligi. Jednak dla mnie jako dla młodego zawodnika lepszym rozwiązaniem jest uczestnictwo w Młodej Lidze, gdyż dostaję więcej szans na grę i zaprezentowanie swoich możliwości. Ponadto mam lepszą możliwość doskonalenia swoich umiejętności na treningach, więc na razie myślę, że decyzja o przejściu do Kędzierzyna-Koźle była słuszna.

Jak odnajdujesz się w ZAKSIE? Czy po dołączeniu do chłopaków, którzy świetnie się znają, miałeś problemy, aby się zaaklimatyzować i zgrać z resztą drużyny?

Reszta drużyny pomogła mi i Piotrkowi (Nowakowskiemu – przyp. red.) w zaaklimatyzowaniu się zarówno w mieście, jak i w drużynie, więc z tym na pewno nie było żadnego problemu. Jest tutaj naprawdę fajna grupa ludzi, więc myślę, że nikt nie miałby trudności z odnalezieniem się w takim klubie.

Następne spotkanie rozegracie z zeszłorocznymi złotymi medalistami. Z całą pewnością nie będzie to łatwy mecz. Jak oceniasz szanse swojej drużyny na zwycięstwo?

Jeśli zagramy na swoim poziomie i będziemy w pełni skoncentrowani na meczu, to myślę, że powinniśmy to spotkanie wygrać. Mecz w Gdańsku nie ułożył się od początku po naszej myśli i po przegranych dwóch setach musieliśmy odrabiać straty. Niestety przegraliśmy w tie-breaku. Jednak w tej chwili wydaje mi się, że gramy dużo lepiej niż na początku sezonu.

Czy w związku z nowym rokiem wyznaczyłeś sobie jakieś cele, które chciałbyś osiągnąć?

Na pewno chciałbym wygrać w tym roku Młodą Ligę.