Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: PGE Skra kontynuuje serię wygranych

PlusLiga: PGE Skra kontynuuje serię wygranych

Ósmą wygraną z rzędu, a siódmą bez straty seta odnieśli w olsztyńskiej hali Urania siatkarze PGE Skry Bełchatów. Podopieczni Miguela Falaski w meczu 12. kolejki PlusLigi pokonali miejscowych akademików w trzysetowym pojedynku.

Pierwsze akcje to wymiana uderzeń i błędów w zagrywce obu ekip, ale po kilku akcjach zablokowany atak Wlazłego dał AZS-owi prowadzenie 5:3. Z kolei po kolejnym wyrównanym okresie gry, przy zagrywce Wrony bełchatowianom udało się zatrzymać w natarciu Buszka i wyjść na prowadzenie 7:6. Sytuacja zmieniała się bardzo szybko i niedługo potem to akademicy znów byli na czele, choć obie drużyny nadal toczyły wyrównaną walkę. Kiedy Hain uderzył po siatce z pola zagrywki, a piłka upadła tuż przed Zatorskim, AZS miał dwa oczka nadwyżki (14:12), jednak po przerwie technicznej świetną zagrywką popisał się też Brdjović, a następnie punktował bełchatowski blok, co wyprowadziło Skrę na prowadzenie 18:16. Na tę sytuację szybko zareagował trener Stelmach, prosząc o czas, jego podopieczni nie mogli jednak nawiązać walki z przyjezdnymi, bowiem co rusz psuli zagrywki. W dodatku pomylił się też Bartosz Krzysiek i podopieczni Miguela Falaski mieli już trzy punkty nadwyżki (21:18), a Krzysztof Stelmach ponownie przywołał swój zespół do ławki rezerwowych. W końcówce obie drużyny popisały się jeszcze punktowymi blokami, przerwę na żądanie wykorzystał też Falasca, ale przewaga PGE Skry nie była już w tym secie zagrożona i bełchatowianie wygrali do 21.

Do gry w ekipie z Bełchatowa bardzo dobrze wprowadził się zastępujący Uriarte – Brdjović, i to m.in. dzięki niemu Skra objęła prowadzenie 2:0 w kolejnym secie. Sytuacja ponownie bardzo często się zmieniała. As serwisowy Krzyśka wyprowadził AZS na 4:3, natomiast chwilę później to goście po dłuższej serii schodzili na przerwę techniczną, prowadząc 8:4. Choć akademicy próbowali odrobić straty, to jednak olsztyńscy atakujący mieli problemy z przebiciem się przez szczelny bełchatowski blok i nadwyżka PGE Skry rosła (10:6). Zagrywka Haina, którą zawodnik pocelował w przyjęciu Antigę, dała AZS-owi sygnał do walki (8:10), ale w drużynie z Bełchatowa dwoił i troił się w obronie Zatorski, nie pozwalając piłce trafić w boisko. Mimo że o czas poprosił trener Stelmach, to bełchatowianie konsekwentnie powiększali swoją nadwyżkę (13:8, 15:9). Na boisku pojawił się w miejsce Pająka Dobrowolski, jednak nie był w stanie odmienić losów partii, a pojedyncze dobre akcje w wykonaniu olsztynian nie zagrażały wysoko prowadzącym przyjezdnym. W końcówce Wlazły dołożył do tego asa serwisowego i choć trener Stelmach przerwał grę, prosząc o czas, PGE Skra pewnie triumfowała w całej partii.

Trzecią odsłonę od prowadzenia 2:0 rozpoczęli akademicy, jednak równie szybko bełchatowianie odpowiedzieli i po skutecznym bloku Antigi o czas poprosił trener Stelmach (2:4). Gracze PGE Skry Bełchatów poczynali sobie na boisku coraz pewniej, podwyższając przy tym prowadzenie (7:3), choć to jeszcze przed pierwszym regulaminowym czasem znacznie stopniało. Gdy nadwyżka przyjezdnych była zagrożona, do akcji wkraczał bełchatowski blok, z którym duże problemy mieli w tym meczu atakujący AZS-u (12:7). Mimo że olsztynianie próbowali ugryźć rywali choćby zagrywką, to jednak pojedyncze punkty, jakie odrabiali, szybko były przez drużynę z Bełchatowa nadrabiane. Im bliżej końca, tym ataki olsztynian były coraz mniej efektywne, nadal dobrze funkcjonował bełchatowski blok i choć także Skrze przydarzały się błędy i jej nadwyżka stopniała do dwóch oczek (19:21), to jednak set, jak i cały mecz padł łupem gości.

MVP: Aleksa Brdjović

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 0:3
(21:25, 18:25, 22:25)

AZS: Bengolea (4), Buszek (12), Sobala (5), Pająk (2), Hain (3), Krzysiek (7), Żurek (libero) oraz Dobrowolski, Szymański (2), Łukasik i Łuka (1)
Skra: Wlazły (11), Kłos (11), Conte (9), Wrona (9), Antiga (6), Brdjović (7), Zatorski (libero) oraz Tuia (1), Włodarczyk i Maćkowiak