Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Ważne zwycięstwo dąbrowianek w Muszynie

ORLEN Liga: Ważne zwycięstwo dąbrowianek w Muszynie

Cenny komplet punktów w 13. kolejce ORLEN Ligi w Muszynie wywalczyły siatkarki Tauronu Banimexu Dąbrowa Górnicza. Drużyna z Zagłębia w pojedynku z zespołem Bogdana Serwińskiego oddała rywalkom tylko trzecią odsłonę meczu.

Początek spotkania w Muszynie należał do przyjezdnych, które wykorzystując błędy podopiecznych Bogdana Serwińskiego, objęły trzypunktowe prowadzenie (4:1). Po chwili ze skrzydła skontrowała Sassa, a gdy Elżbieta Skowrońska zablokowała Justynę Sosnowską, dąbrowianki schodziły na pierwszą przerwę techniczną z zaliczką pięciu oczek. Co prawda przestój Polskiego Cukru Muszynianki przełamała Natalia Kurnikowska, ale gdy po drugiej stronie siatki przypomniała o sobie Skowrońska, goście wyszli na 10:4. Wicemistrzynie Polski, z zimną krwią wykorzystując błędy gospodyń, konsekwentnie powiększały przewagę. Gdy Rachael Adams najpierw zablokowała Kurnikowską, a następnie Marinę Cvetanović, Tauron Banimex odskoczył na 21:10. W końcówce seta siatkarki z Zagłębia się rozluźniły, dzięki czemu ekipa z Doliny Popradu zbliżyła się na 15:24, ale gdy zagrywkę zepsuła Magdalena Mazurek, było już po secie. Dąbrowianki wygrały premierową odsłonę meczu 25:15.

Z kolei w pierwszej fazie drugiego seta oba zespoły prześcigały się w ilości popełnionych błędów. Lepiej z tej konfrontacji wyszły siatkarki z Muszyny, które prowadziły 3:1, ale gdy Adams i Katarzyna Zaroślińska dwukrotnie zablokowały Kurnikowską, inicjatywę przejęły przyjezdne. Zespół Bogdana Serwińskiego po bloku Sylwii Wojcieskiej zdołał jeszcze przełamać przeciwnika (9:8), jednak po akcjach tria Adams, Skowrońska, Ozge Cemberci było 13:9 dla drużyny z Zagłębia. Kiedy dąbrowianki wyraźnie nabierały „wiatru w żagle”, przebudził się Polski Cukier Muszynianka. Miejscowe, wykorzystując błędy rywalek, zaczęły odrabiać straty, zbliżając się po kontrze Karoliny Różyckiej na 15:16. Tauron Banimex odskoczył na 19:16, ale trzy akcje Różyckiej sprawiły, że gra nadal toczyła się na „styku”. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Zaroślińska, wicemistrzynie Polski ponownie zaczęły uciekać (21:18), kończąc seta blokiem Adams na Aleksandrze Jagieło (25:20).

Dziesięciominutowa przerwa tchnęła nowego ducha w ekipę z Muszyny. Zespół z Doliny Popradu dzięki kontrom Różyckiej i Cvetanović miał dwa punkty zaliczki i mimo że przyjezdne zniwelowały straty, bloki Sosnowskiej na Zaroślińskiej pozwoliły muszyniankom utrzymać prowadzenie (6:4). Gdy skrzydłowej wicemistrzyń Polski „nie szło” w ataku, ciężar gry wzięła na siebie Skowrońska, wyprowadzając przyjezdne na 8:7. Kiedy drużyna z Dąbrowy Górniczej pewnie zmierzała po zwycięstwo w trzecim secie, w szeregi gości wdarło się rozprężenie. Miejscowe za to koncertowo zaczęły grać blokiem, odskakując ze stanu 15:18 na 20:19. Ostatnie piłki należały do muszynianek, które po kontrze Cvetanović wygrały 25:22.

Po zmianie stron role się odwróciły. Podopieczne Nicoli Negro otworzyły partię od stanu 4:1. Gdy w ataku po raz kolejny pomyliła się Cvetanović, o czas poprosił Bogdan Serwiński, którego zespół przegrywał różnicą pięciu punktów (7:2). Po pierwszej przerwie technicznej muszynianki zbliżyły się do rywalek na trzy punkty (7:10), ale gdy Adams na skrzydle zatrzymała Różycką, było 15:10 dla gości. Dąbrowianki utrzymywały utrzymywały kilkupunktowy dystans do przeciwnika i mimo że po akcjach Wojcieskiej ich przewaga stopniała do dwóch oczek, błyskawicznie odskoczyły na 24:18. Spora w tym zasługa Sassy, z której zagrywkami nie radziły sobie muszynianki. Wynik spotkania ustaliła Zaroślińska, dzięki czemu wicemistrzynie Polski awansowały na 4. miejsce w tabeli ORLEN Ligi.

MVP meczu: Ozge Cemberci

Polski Cukier Muszyna – Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza 1:3
(15:25, 20:25, 25:22, 19:25)

Polski Cukier Muszyna: Cvetanović (12), Mazurek (3), Wojcieska (9), Sosnowska (4), Kurnikowska (10), Jagieło (7), Maj (libero) oraz Różycka (12), Piątek (1) i Jasińska
Tauron Banimex: Liniarska (3), Gonzaga (15), Zaroślińska (19), Cemberci (4), Adams (14), Skowrońska (14), Strasz (libero) oraz Urban, Dziękiewicz i Kaczmar