Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Legionovia bez szans we Wrocławiu

ORLEN Liga: Legionovia bez szans we Wrocławiu

Nie udał się wyjazd na Dolny Śląsk Siódemce SK bank Legionovia. Ekipa z woj. mazowieckiego w pierwszym meczu po przerwie stanowiła zaledwie tło dla wrocławskiego Impelu. Zespół Tore Aleksandersena wygrał pewnie w trzech szybkich setach.

Pierwsze akcje lepiej układały się przyjezdnym, które m.in. po zagrywce Jóźwickiej i ataku Raonić prowadziły 3:1. Wtedy nastąpił zwrot i głównie po błędach rywalek Impel uzyskał prowadzenie 4:3. Co prawda na chwilę legionowianki odzyskały jednopunktową nadwyżkę, ale w szeregach wrocławskiego zespołu dobrze w kontrze spisywały się Sieczka i Brinker, do tego punkty dołożyła Wilson i Impel po serii ośmiu zdobytych punktów prowadził 17:9. Przyjezdne nie potrafiły już złapać kontaktu z rywalkami, w dodatku w końcówce do zdobywania punktów dołączyły Kąkolewska i Kaczor. Blok tej pierwszej zakończył całego seta przy stanie 25:14.

Po wyrównanej walce, która otworzyła partię drugą, do głosu znowu doszły gospodynie, które za sprawą skutecznej Wilson oraz dobrze zagrywającej Kaczor odskoczyły na 11:5. Legionowianki znowu miały duże problemy ze skończeniem swoich akcji. Kilka wymian, nieskończonych piłek po obu stronach siatki zakończyła seria punktów zdobytych przez Kąkolewską i Brinker, co zwiększyło różnicę na korzyść Impelu do ośmiu punktów (18:10). Wtedy m.in. blokiem zaczęły grać przyjezdne i choć odrobiły trzy punkty (15:20), to jednak w końcówce znowu oddały inicjatywę miejscowym. Ostatnie akcje w tej partii należały do Kaczor, której uderzenia dały wrocławiankom zwycięstwo 25:15.

W pierwszej części seta trzeciego obie drużyny wymieniały się atakami i dopiero, gdy po udanym zbiciu Kąkolewska powędrowała w pole zagrywki i tam również punktowała, Impel Wrocław odskoczył na 6:3. Przy skutecznej Kaczor i Wilson, zespół z woj. dolnośląskiego zwiększył prowadzenie do 10:5. W bloku po drugiej stronie siatki próbowała działać jeszcze Raonić, co w połączeniu z kontrą Rakić pozwoliło Legionovii zniwelować straty do trzech oczek. Wrocławianki z Kąkolewską na czele wykorzystywały jednak każdą okazję na zdobycie punktu i skuteczne w ataku z pierwszej czy z drugiej piłki, a także punktujące blokiem ponownie uciekły z wynikiem na 18:11. Choć w samej końcówce liczne błędy w szeregach wrocławskiego zespołu dały kilka punktów drużynie z Legionowa, to jednak przewaga, jaką zespół Tore Aleksandersena wypracował w trakcie seta, była niezagrożona. Cały mecz spektakularnie dwoma akcjami w bloku zakończyła Wilson.

MVP: Joanna Kaczor

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 3:0
(25:14, 25:15, 25:16)

Impel: Kąkolewska (13), Dirickx (1), Wilson (13), Sieczka (7), Brinker (11), Kaczor (17), Medyńska (libero)
Legionovia: Raonić (3), Wójcik (1), Sołodkowicz (1), Tomsia (8), Barfield (5), Jóźwicka (5), Saad (libero) oraz Szymańska, Rakić (4), Rybaczewski (5), Bąk i Łukaszewska (2)