Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Bronowianka Kraków wygrała turniej towarzyski w Tarnowie

Bronowianka Kraków wygrała turniej towarzyski w Tarnowie

Bronowianka Kraków wygrała towarzyski turniej, w którym wzięło udział pięć zespołów II ligi kobiet, wykorzystujących przerwę w rozgrywkach. Krakowianki wyprzedziły Tomasovię Tomaszów Lubelski i Developres VLO Rzeszów.

Pięć zespołów na co dzień grających w gr. 4. II ligi kobiet spotkało się w miniony weekend w Tarnowie, by wykorzystując przerwę w rozgrywkach, szlifować swoją formę przed następnymi kolejkami ligowymi.

Turniej wygrały siatkarki Bronowianki Kraków, chociaż miały na swoim koncie porażkę z drugą w klasyfikacji Tomasovią Tomaszów Lubelski. Podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego każde ze swoich czterech spotkań wygrały w stosunku 2:1. Chociaż Bronowianka zakończyła zawody z trzema zwycięstwami i jedną porażką na koncie, to wygrała o jednego seta więcej i to pozwoliło krakowiankom na triumf w końcowej klasyfikacji. Tomasovia musiała się ostatecznie pogodzić z drugą lokatą. Mimo to szkoleniowiec zespołu z Tomaszowa Lubelskiego był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Zajęliśmy drugie miejsce, chociaż pokonaliśmy Bronowiankę, ale to tak naprawdę nie ma dla nas większego znaczenia. Podczas okresu świątecznego bardzo ciężko trenowaliśmy i byłem ciekawy, w jakiej formie będą dziewczyny. Okazało się, że nie było się czego obawiać. Wypadliśmy całkiem nieźle, chociaż oczywiście mieliśmy podczas turnieju w Tarnowie wzloty i upadki. Cieszę się jednak, że udało się wygrać wszystkie mecze. Widać, że zmierzamy w dobrym kierunku. Zrobiłem sobie przegląd praktycznie wszystkich zawodniczek, jakimi dysponujemy, i żadna z nich mnie nie zawiodła – tłumaczy trener Kaniewski.