Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Werblińska: Jest nam bardzo przykro

Anna Werblińska: Jest nam bardzo przykro

Polkom nie udało się awansować na mistrzostwa świata. Ostatni raz biało-czerwonych zabrakło na mundialu w 1982 roku. - Jest nam bardzo przykro - mówiła po spotkaniu przyjmująca reprezentacji Polski, Anna Werblińska.

Reprezentacja Polski w niedzielę uległa Belgijkom 0:3. Wyniki, które padły w pozostałych grupach eliminacyjnych, sprawiły, że biało-czerwone nie wywalczyły kwalifikacji na włoskie mistrzostwa świata. – Jest nam bardzo przykro. Reprezentacja Belgii rozegrała dzisiaj fantastyczne spotkanie. Widać, że dziewczyny grają ze sobą długo, prezentują bardzo poukładaną siatkówkę. Może gdybyśmy pierwsze dwa sety zagrały tak jak tego trzeciego, to to spotkanie mogłoby się potoczyć inaczej. Bardzo żałujemy, że nie udało się awansować na mundial – mówiła zaraz po porażce z brązowymi medalistkami mistrzostw Europy Anna Werblińska.

Siatkarki reprezentacji Polski muszą bardzo szybko zapomnieć o tym, co wydarzyło się w Łodzi, bowiem w tym tygodniu czekają je kolejne ligowe mecze. Rozgrywki ORLEN Ligi wchodzą w decydującą fazę. – Wracamy teraz do swoich klubów i myślimy o przyszłości klubowej – powiedziała przyjmująca naszej kadry.

Zawodniczki z Belgii przez ostatni rok poczyniły znaczne postępy i stały się niezwykle groźną drużyną. – Wydaje mi się, że nie był to zespół poza naszym zasięgiem. W pierwszych dwóch setach popełnialiśmy naprawdę proste błędy. Na boisku pojawiło się dużo nieporozumień. W ostatnim secie zaczęłyśmy grać to, co potrafimy, ale kilka pomyłek sprawiło, że rywalki nam „odskoczyły” – przyznała zawodniczka.

Siatkarka Chemika Police była bardzo zawiedziona z powodu porażki zespołu. – Szkoda i jest mi bardzo przykro, że nie wygrałyśmy tego spotkania. Przegrałyśmy 0:3, ale te dwa pierwsze sety sprawiły, że ten mecz tak wyglądał – zauważyła Werblińska. Brak biletu na mistrzostwa świata oznacza, że kalendarz Polek w sezonie reprezentacyjnym nie będzie tak napięty – Przed nami kolejne imprezy i teraz musimy właśnie na nich się koncentrować – zakończyła przyjmująca polskiego zespołu.