Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Skra pokonała ZAKSĘ w charytatywnym meczu

Skra pokonała ZAKSĘ w charytatywnym meczu

Siatkarze z Bełchatowa pokonali w Kalisz Arenie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Nie wynik był w tym spotkaniu najważniejszy, tylko cel, dla którego grały oba zespoły. Cały zysk z tego meczu został przeznaczony dla ofiar wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim.

W związku z tragicznym wydarzeniem postanowiono w Kalisz Arenie rozegrać charytatywne spotkanie, a dochód przekazać ofiarom wybuchu. Jako pierwsze na parkiet wybiegły młode siatkarki Ambera Kalisz i Baryczy Janków Przygodzki. Kaliszanki w pierwszym secie gładko pokonały rywalki 25:18, natomiast w drugiej odsłonie podopieczne Daniela Przybylskiego musiały uznać wyższość przeciwniczek, które zwyciężyły 19:16. Pojedynek ten zakończył się wynikiem remisowym.

Amber Kalisz – Barycz Janków Przygodzki 1:1
(25:18, 16:19)

W drugim pojedynku zmierzyły się ekipy z PlusLigi – Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Inauguracyjna partia rozpoczęła się po myśli kędzierzynian, którzy po asie serwisowym Wojciecha Ferensa prowadzili 7:3. Podopieczni trenera Świderskiego długo z przewagi się nie cieszyli, bowiem Skra doprowadziła do remisu 8:8, ale następnie ekipa ZAKSY wypracowała sobie przewagę. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 16:12 dla kędzierzynian. Wówczas trener Świderski dokonał zmian i na parkiecie pojawili się Dominik Witczak i Dustin Schneider. ZAKSA powiększyła swoją przewagę dzięki skutecznej grze w bloku i błędom, jakie popełniali bełchatowianie. W końcówce nic się nie zmieniło i podopieczni trenera Sebastiana Świderskiego cierpliwie i skutecznie atakowali, natomiast Skra gubiła się w obronie oraz nie kończyła ataków. Wynik partii na 25:18 ustalił Mariusz Wlazły, który popsuł zagrywkę.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale to ZAKSA wyszła na prowadzenie 7:4. Kędzierzynianie grali pewnie w ataku i w bloku, co szybko przełożyło się na wynik 12:8. Zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla zaczęli popełniać niewymuszone błędy, co pozwoliło Skrze na odrobienie strat i objęcie prowadzenia (23:21). Przy takim wyniku o czas poprosił trener Świderski. Przerwa nic nie wniosła do gry jego zawodników, a drugi set zakończył się wynikiem 25:22 dla Skry.

W trzecim akcie prowadzenie objęli bełchatowianie 5:2, siatkarze ZAKSY nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z podopiecznymi trenera Falaski. Doświadczeni zawodnicy bełchatowskiej Skry wykorzystywali wszelkie błędy ZAKSY, co przełożyło się na wynik (16:12). Następnie bełchatowianie nie zwalniali tempa, powiększając swoją przewagę. Dobrym rozegraniem popisywał się Aleksa Brdjović, który rozrzucał blok przeciwników (20:14). Obraz gry nie zmienił się do końca seta – siatkarze Skry Bełchatów skutecznie atakowali także i w kontrach, natomiast ZAKSA zupełnie straciła pomysł na grę. Dzięki temu po zablokowaniu Michała Ruciaka bełchatowianie mogli cieszyć się z wygranej partii 25:19.

Czwartą odsłonę kędzierzynianie rozpoczęli w nieco innym składzie. Na placu gry pojawili się Dominik Witczak i Dustin Schneider, a podopieczni szkoleniowca Sebastiana Świderskiego prowadzili 5:2. Skra Bełchatów dzięki skutecznym atakom i asowi serwisowemu Wojciecha Włodarczyka na pierwszą przerwę techniczną schodziła, prowadząc. Następnie na boisku toczyła się zacięta rywalizacja obu drużyn. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Miguela Falaski. Najpierw Aleksa Brdjović skutecznie przepchnął piłkę w pole kędzierzynian, a mecz zakończył blok bełchatowian na Dominiku Witczaku. Tym samym Skra zwyciężyła 25:22, a w całym meczu 3:1.

Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:1
(18:25, 25:22, 25:19, 25:22)