Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trzy punkty MOS-u Wola w starciu z Zawkrzem Mława

II liga M: Trzy punkty MOS-u Wola w starciu z Zawkrzem Mława

Nie było niespodzianki w Warszawie, gdzie drugoligowi siatkarze MOS-u Wola Warszawa podejmowali drużynę KS Zawkrze Mława. Podopieczni Krzysztofa Wójcika pewnie pokonali ostatni zespół grupy 4, zwyciężając w trzech setach.

Przy Rogalińskiej w Warszawie to miejscowi byli faworytem spotkania z KS-em Zawkrze Mława i potwierdzili to już w pierwszym secie. UMKS MOS Wola Warszawa bardzo szybko narzucił rywalom swój styl gry, odskakując na kilka punktów i kończąc premierową odsłonę meczu przy stanie 25:16. Podobny przebieg miała druga odsłona meczu. W niej siatkarze Krzysztofa Wójcika również dyktowali warunki gry i chociaż mławianie mieli kilka zrywów w tym secie, stołeczni rozstrzygnęli partię na swoją korzyść, zwyciężając 25:19. Podopieczni Szymona Zejera próbowali walczyć i przeciwstawić się ekipie z Warszawy, która również w trzecim secie uzyskała kilkupunktową przewagę. Jednak stołeczni do końca utrzymali prowadzenie, wygrywając 25:21.

Po meczu szkoleniowiec warszawian z dystansem podszedł do wygranej, podkreślając, że spotkanie pozostawiało wiele do życzenia. – Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Naszym celem były trzy punkty i udało nam się je zdobyć, mimo że nie wznieśliśmy się na wyżyny umiejętności. Przeciwnicy nie postawili dziś wysoko poprzeczki i chociaż kilka razy podrywali się do walki, to nie byli w stanie nam zagrozić – przyznał Krzysztof Wójcik, który po chwili dodał: – Po tym spotkaniu mamy już pewność, że zajmiemy miejsca 1-5 i zagramy o mistrzostwo ligi i głównie o to nam chodziło. Za tydzień mamy kolejny mecz u siebie, przyjeżdża lider z Augustowa i musimy się nastawić na dużo cięższe spotkanie – przyznał trener UMKS-u MOS-u Wola Warszawa. Z kolei KS Zawkrze Mława w pojedynku za „sześć punktów” zmierzy się z Wichrem Wilkasy.

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Zawkrze Mława 3:0
(25:16, 25:19, 25:21)

MOS Wola: Cichocki, Filip, Obermeler, Kańczok, Sęk, Sobolewski, Bujniak (libero) oraz Kozdroń, Pawłowski, Gregorowicz, Rudzki i Kulik
KS Zawkrze: Szwęch, Kowalczyk, Łaszcz, Borko, Domżalski, Załęcki, Gruźlewski (libero) oraz Gołyński (libero), Dobrowolski, Gumowski i Rybka