Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Gwardia Wrocław wróciła do równowagi

II liga M: Gwardia Wrocław wróciła do równowagi

Po wysokiej porażce w ostatnim spotkaniu z Victorią Wałbrzych siatkarze wrocławskiej Gwardii  pokonali w trzech setach Sobieskiego Arenę Żagań. Było to jedenaste zwycięstwo w dwunastym meczu podopiecznych Piotra Lebiody.

Celem siatkarzy Gwardii w sobotnim spotkaniu było zmazanie plamy, jaką była bardzo wysoka porażka w Wałbrzychu z miejscową Victorią i udowodnienie sobie oraz kibicom, że ostatni mecz 2013 roku był tylko i wyłącznie wypadkiem przy pracy. Trener Lebioda desygnował do gry standardową szóstkę z Łukaszem Lubaczewskim i Piotrem Deszczem na przyjęciu. Początek pierwszej partii to gra punkt za punkt i wzajemne siłowanie się obu drużyn. W środkowej fazie gospodarze zaczęli jednak dominować na parkiecie organizacją swojej gry, silną zagrywką oraz przewagą na siatce. Po mocnych serwisach oraz atakach Lubaczewskiego Gwardia wyszła na prowadzenie 16:10, by chwilę później po prostych błędach Sobieskiego wygrywać już 20:13. Seta bez historii atomową zagrywką zakończył Piotr Hernik (25:17).

W drugiej partii gwardziści od początku utrzymywali kilkupunktową przewagę. Po atakach Lubaczewskiego i Hernika na tablicy widniał wynik 8:4. W środkowej fazie podopieczni Lebiody dołożyli do swoich pozostałych atutów doskonałą dyspozycję w bloku, na co niemały wpływ miała dobra gra środkowego Pawła Michockiego. Goście systematycznie odbijali się od bloku, przez co drastycznie spadła ich skuteczność w ataku. Prowadzenie 16:10, a następnie 18:12 odzwierciedlało identyczny przebieg boiskowych wydarzeń, jaki miał miejsce w premierowej odsłonie. Gdyby nie lekkie rozluźnienie, jakie pod koniec wdarło się w szeregi gospodarzy, co spowodowało stratę kilku punktów po własnych błędach, wynik mógłby być równie wysoki. Sobieski starał się doskoczyć do rywala, ale skuteczne zbicie Lubaczewskiego oraz własny błąd w ataku zakończyły tę partię wynikiem 25:20.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gości 6:3. Wrocławianie zaczęli odrabiać straty przy zagrywkach Bartłomieja Dzikowicza, który pojawił się na parkiecie w połowie drugiej odsłony. W środku partii znów dominowała jednak Gwardia, która przy zagrywkach rozgrywającego Łukasza Wrońskiego wygrywała już 17:11. Wówczas na ostatni zryw zebrali się zawodnicy Sobieskiego, którzy głównie dzięki bardzo dobrej grze na kontrze zdołali zmniejszyć przewagę do dwóch „oczek” (17:15). To była jednak ostatnia próba zespołu gości. Do końca meczu boiskowe wydarzenia kontrolowali już siatkarze z Wrocławia, którzy podobnie jak w drugiej partii zwyciężyli 25:20 i w całym spotkaniu 3:0.

Uważam, że tym meczem udowodniliśmy wszystkim, że przegrane spotkanie z Victorią było jedynie wypadkiem przy pracy. Taka porażka, jeśli już miała się zdarzyć, to dobrze że przyszła właśnie w takim momencie i trochę schłodziła nasze głowy. Mecz z zespołem z Żagania był jednym z tych spotkań, które po prostu trzeba było wygrać. Poza trzecim setem, w którym rywal też chciał pokazać trochę dobrej siatkówki i mógł nam zagrozić, w pełni kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku. Jesteśmy zadowoleni z wyniku i czekamy teraz na wyjazd do Zielonej Góry, gdzie podobnie jak w Wałbrzychu będziemy mieli okazję zagrać na dużej hali, a tym samym jeszcze raz sprawdzić się na takim obiekcie – sobotnie spotkanie podsumował trener Gwardii Wrocław, Piotr Lebioda.

Wrocławianie tym meczem umocnili się na pozycji lidera drugiej grupy II ligi. Wcześniejsza porażka w tej kolejce Victorii Wałbrzych z Bielawianką Bester Bielawa 2:3 spowodowała, że nad najgroźniejszym przeciwnikiem Gwardia znów ma cztery punkty przewagi. Do końca rozgrywek I fazy zostały zaledwie dwie kolejki i nikt w stolicy Dolnego Śląska nie wyobraża sobie, by podopieczni trenera Lebiody nie zakończyli jej na pierwszej lokacie w tabeli.

Gwardia Wrocław – Sobieski Arena Żagań 3:0
(25:17, 25:20, 25:20)