Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Doskonały początek roku siatkarzy Avii Świdnik

I liga M: Doskonały początek roku siatkarzy Avii Świdnik

Siatkarze pierwszoligowej Avii dobrze rozpoczęli 2014 rok. Świdniczanie pokonali na swoim terenie wyżej notowany KPS Siedlce i po wygranej z Kęczaninem w Kętach mają na swoim koncie dwie wygrane z rzędu. Wciąż jednak są na przedostatnim miejscu w tabeli.

W poprzedniej kolejce, jeszcze w 2013 roku, podopieczni Marcina Jarosza wygrali z Kęczaninem Kęty. – Z Siedlcami chcemy pójść za ciosem i także zwyciężyć – zapowiadał przed sobotnim spotkaniem libero świdnickiego zespołu, Tomasz Głód.

Udało się, choć mecz nie rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. Pierwszą partię 25:18 wygrali siedlczanie. W drugim secie, po zaciętej walce, triumfowali już siatkarze Avii, zwyciężając ostatecznie 26:24. W kolejnej odsłonie ponownie minimalnie lepsi okazali się zawodnicy trenera Marcina Jarosza, którzy uzyskali prowadzenie w meczu dzięki wygranej 25:23. W ostatnim secie świdniczanie rozstrzygnęli losy spotkania, pokonując siatkarzy KPS-u 25:19.

Po sobotniej wygranej Avia ma na swoim koncie 14 punktów, zespół ze Świdnika nadal pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli I ligi. Siedlczanie z dorobkiem 26 „oczek” zajmują piątą lokatę. W następnej kolejce, 11 stycznia, świdniczanie zagrają na wyjeździe ze Stalą Nysa, natomiast KPS podejmie na własnym parkiecie Krispol Września.

Avia Świdnik – KPS Siedlce 3:1
(18:25, 26:24, 25:23, 25:19)