Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper górą w derbach Mazowsza

I liga M: Camper górą w derbach Mazowsza

Tym razem derby Mazowsza okazały się jednostronnym pojedynkiem. Camper Wyszków bez trudu w trzech setach pokonał Pekpol Ostrołęka. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Łukasz Kaczorowski.

Mecze pomiędzy zespołami Campera Wyszków a Energą Pekpolem Ostrołęka zawsze należały do niezwykle zaciętych i przeważnie kończyły się w pięciu setach. Teraz było jednak zupełnie inaczej.

Spotkanie od mocnego uderzenia zaczęli przyjezdni z Wyszkowa, Camper osiągnął już na samym początku trzypunktową przewagę (6:3). Sygnał do odrabiania strat miejscowym dał Łukasz Owczarz, który asem serwisowym zmniejszył przewagę gości. To właśnie ten zawodnik stanowił o sile drużyny z Ostrołęki, dzięki atakowi Owczarza i pomyłce w polu zagrywki Łukasza Kaczorowskiego siatkarze Energi Pekpolu schodzili na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:15. Przez pewien czas Camper nie mógł dogonić rywala, dopiero pojedynek na siatce braci Pietkiewiczów pozwolił zrównać się punktami przyjezdnym z gospodarzami. Paweł Pietkiewicz nie miał litości dla swego brata Grzegorza i obił jego blok. Wtedy na tablicy widniał remis 19:19. Końcówka premierowego seta przyniosła wiele emocji, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Różnicę zrobił dopiero Łukasz Kaczorowski, który swoją zagrywką rozstrzygnął o losach seta. Atakujący Campera zakończył pierwszą partię asem serwisowym i wyszkowianie wygrali 26:24.

Początek drugiego seta był niemal identyczny jak pierwszego. Camper osiągnął kilkupunktową przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczni Jana Sucha prowadzili 8:5, ale w kolejnych akcjach gra Campera posypała się. Do głosu w szeregach gospodarzy doszli Maciej Krzywiecki oraz Jakub Kowalczyk, po ataku tego drugiego ze środka siatki miejscowi odskoczyli Camperowi na dwa punkty (10:8). Jednak chwilę później Dariusz Szulik znalazł sposób na powstrzymanie Kowalczyka i teraz Camper prowadził 14:13. Do tego błąd w ataku popełnił Owczarz, skutecznie atakował Sebastian Wójcik i na drugiej przerwie technicznej Camper prowadził 16:13. Ostrołęczanie nie mogli zniwelować przewagi gości z Wyszkowa, choć próbowali poderwać się w końcówce, było już za późno. Seta ponownie asem serwisowym zakończył Łukasz Kaczorowski.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony stały pod znakiem dominacji graczy Jana Sucha, po autowym ataku Artura Jacyszyna Camper prowadził 5:1. Wtedy wydawało się, że wyszkowianie tej przewagi nie wypuszczą już z rąk. Ale konsekwentna i wytrwała gra siatkarzy biało-czerwonych pozwoliła im zbliżyć się po ataku Grzegorza Białka na jeden punkt (17:16). Wtedy z letargu przebudzili się goście, którzy blokiem powstrzymali Owczarza i tym samym ostudzili zapał siatkarzy Ostrołęki w tym secie. Camper wrócił na właściwe tory i wygrał trzecią odsłonę 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Energa Pekpol Ostrołęka – Camper Wyszków 0:3
(24:26, 23:25, 21:25)

Pekpol: G. Pietkiewicz, Kowalczyk, Szczygielski, Owczarz, Jacyszyn, Krzywiecki, Mihułka (libero) oraz Boruch, Przybylski, Białek i Obrębski