Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Olli-Pekka Ojansivu: Musimy dać z siebie wszystko

Olli-Pekka Ojansivu: Musimy dać z siebie wszystko

Potyczka z Ukraińcami nie rozpoczęła się po myśli Finów. - Pierwszego seta przegraliśmy przez zbyt dużą liczbę własnych błędów, ale później podnieśliśmy się - tłumaczył Olli-Pekka Ojansivu, dodając, iż w meczu z Grekami również muszą dać z siebie wszystko.

To zwycięstwo jest ważnym krokiem ku wywalczeniu awansu. Kluczowym momentem był tu drugi set, w którym przegrywaliście 14:16 i dzięki błędom Ukraińców zdołaliście odwrócić jego losy?

Olli-Pekka Ojansivu:Pierwszego seta przegraliśmy ze względu na zbyt dużą liczbę własnych błędów, ale później podnieśliśmy się i wygraliśmy. Jeśli zaś chodzi o tę drugą partię, to moim zdaniem właśnie ona była kluczowa. Nasza atakujący (Urpo Sivula – przyp. red.) posłał pięć dobrych zagrywek, zdobyliśmy kilka ważnych punktów z rzędu, dzięki czemu przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jednak także w dwóch kolejnych setach utrzymaliśmy stabilny, wysoki poziom gry, co było równie istotne.

Mecz przeciwko Ukraińcom był dość zacięty i ciężki, a jutro zmierzycie się z Grekami. Czasu na odpoczynek nie będzie zbyt wiele.

To prawda. W meczu z reprezentacją Grecji również nie będzie łatwo, musimy zatem szybko dojść do siebie, aby być w pełni sił i móc dać z siebie wszystko (śmiech). Grekom starcie ze Słowakami co prawda nie wyszło, ale nawet mimo to są oni w stanie rozegrać naprawdę dobre zawody. Mają w swojej drużynie ciekawych zawodników i stać ich na grę na wysokim poziomie.

Jak ty sam czujesz się jako drugi atakujący? To chyba nie jest dla ciebie zbyt komfortowa sytuacja?

(śmiech) To prawda, nie jest to zbyt komfortowe, ale jesteśmy drużyną. Każdy pełni tutaj określoną rolę, a ja przez cały czas muszę być gotów, by wejść na boisko i pomóc reszcie zespołu. Ja i Sivula uzupełniamy się, jestem przygotowany na to, aby w razie takiej potrzeby zmienić go i wesprzeć.

Skąd po sezonie w Tomisie decyzja o powrocie do Finlandii?

W Tomisie nie wypłacali mojej pensji (śmiech), stąd decyzja o odejściu z klubu. W Finlandii ponadto mam całą swoją rodzinę, znajomych, więc nie trudno było mi zdecydować się na powrót do ojczyzny. Tutaj po prostu jest mi łatwiej.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o lidze fińskiej? Nie jest ona zbyt popularna w środowisku.

Cóż… poziom w tym sezonie z całą pewnością jest wyższy niż jeszcze choćby przed dwoma laty. Duży wpływ na to ma fakt, że nie mamy problemów ekonomicznych, jak inne kraje, a kluby są wypłacalne. Poziom ligi z roku na rok jest coraz wyższy, głównie dzięki temu, że wraca do niej coraz więcej zawodników, którzy w poprzednich sezonach występowali poza granicami kraju. Swym doświadczeniem i umiejętnościami tam nabytymi wspierają pozostałych graczy.