Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bialanki ze zwycięstwem w Krośnie

Bialanki ze zwycięstwem w Krośnie

Dziś, tj. w czwartek wystartował noworoczny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna z trzema zespołami ORLEN Ligi. W pierwszym meczu zawodów siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała pokonały w czterech setach Polski Cukier Muszyniankę Fakro Bank BPS.

W trzydniowym krośnieńskim turnieju udział biorą trzy ekipy – Muszynianka, BKS i Impel Wrocław. W czwartkowym starciu spotkały się dwie pierwsze, w sobotę zmierzą się ze sobą BKS i Impel, a meczem kończącym całe rozgrywki będzie pojedynek Muszynianki z wrocławiankami. Dla wszystkich trzech ekip jest to niezwykle cenne przetarcie w przerwie w rozgrywkach ORLEN Ligi spowodowanej walką wielu reprezentacji narodowych o awans do mistrzostw świata.

Inaugurujący turniej mecz dużo lepiej rozpoczęły bialanki, którym dość szybko udało się przejąć inicjatywę na boisku. Choć w pierwszym secie muszyniankom udawało się jeszcze nawiązywać walkę z rywalkami, to już w kolejnej ekipa z Muszyny oddała zupełnie pole BKS-owi. Podopieczne trenera Zawieracza od samego początku grały na wysokiej skuteczności, co pozwoliło im grać bardzo pewnie, cały czas przewodzić i wygrać wysoko do 14. To wprowadziło trochę dekoncentracji w szeregi bialskiej drużyny, a do lepszej gry z pierwszego seta powróciły też siatkarki Muszynianki, co zaowocowało ich wygraną w trzeciej odsłonie. Pojedynek zakończyła dość wyrównana gra obu ekip w czwartej partii, w której górą okazały się zawodniczki z Bielska-Białej.

Warto nadmienić, że przy okazji turniejowych rozgrywek w sobotę odbędzie się zbiórka krwi, w której mogą wziąć udział osoby w wieku 18-65 lat.

BKS Bielsko-Biała – Muszynianka Muszyna 3:1
(25:22, 25:14, 20:25, 25:23)