Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Druga wygrana częstochowian ze Spartakiem

Druga wygrana częstochowian ze Spartakiem

W niedzielę w częstochowskiej hali Polonia odbył się drugi sparing AZS-u Częstochowa ze Spartakiem Myjava. Ponownie lepsi okazali się być gospodarze, którzy tym razem wygrali 3:2. W pierwszym spotkaniu częstochowianie wygrali 4:1.

Podobnie jak w sobotę lepiej w spotkanie weszli siatkarze z Częstochowy. Pierwsza partia była bardzo wyrównana i toczyła się głównie punkt za punkt. W samej końcówce minimalną przewagę zdobyli gospodarze i to oni ostatecznie triumfowali 26:24. Za ciosem poszli również w secie drugim. Skuteczny był Michał Kaczyński, a w przyjęciu nieźle spisywali się Bartosz Bednorz i Dawid Murek. To zaowocowało wygraną 25:21. W secie trzecim trener Wojciech Pudo zdecydował się na drobne zmiany. Michała Kozłowskiego zastąpił na rozegraniu Konrad Buczek, Michała Kaczyńskiego zamienił Michał Kamiński, a na środku siatki pojawili się Damian Zygmunt i Wojciech Kaźmierczak. W trzecim secie wygranym do 19 zmiany te nie były jeszcze odczuwalne, jednak w kolejnych dwóch odsłonach meczu do głosu doszli już goście ze Słowacji. Zmalała zdecydowanie skuteczność w ataku i dlatego Spartak wygrał 25:21 i następnie tie-breaka 15:10.

Wróciliśmy do grania po przerwie świątecznej. Zagraliśmy dwa mecze sparingowe, odnieśliśmy zwycięstwa i to jest najważniejsze. Cały styczeń jest tak zbudowany, że gramy praktycznie same ważne spotkania. Musimy być zatem przygotowani do tych meczów w stu procentach – mówił po spotkaniu środkowy AZS-u Częstochowa Mariusz Marcyniak.

AZS Częstochowa – Spartak Myjava 3:2
(26:24, 25:21, 25:19, 21:25, 10:15)