Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Evergrande Kanton po raz drugi pokonało Guohua Life Szanghaj

Evergrande Kanton po raz drugi pokonało Guohua Life Szanghaj

Liderująca tabeli w grupie II ligi chińśkiej ekipa Evergrande Kanton po raz drugi okazała się lepsza od zespołu Kingi Kasprzak. Guohua Life Szanghaj urwała podopiecznym Jenny Lang Ping zaledwie jednego seta. Polka rozpoczęła mecz w wyjściowym składzie.

Nie było to jednostronne widowisko, mimo iż po dwóch setach Evergrande prowadziło 2:0, o wygranej w drugiej partii zadecydowały niuanse. Podopieczne Jiana Wanga zerwały się jeszcze do walki i wygrały trzecią partię. W kolejnej jednak faworytki postawiły kropkę nad „i”. Statystyki potwierdzają, że był to dość wyrównany mecz. Swój zespół do zwycięstwa poprowadziła Juliann Christine Faucette, która zdobyła aż 27 punktów. Dla pokonanego teamu najwięcej punktów zdobyła Heather Bown, autorka 15 oczek, w tym aż 5 zdobytych blokiem.

Kinga Kasprzak wyszła w podstawowym składzie, ale po dwóch setach opuściła boisko, Polka zapisała na swoim koncie 7 punktów atakiem, uderzała piłkę ze skutecznością 29%. W pierwszym meczu Evergrande również wygrało 3:1. Ostatnia porażka sprawiła, że powiększyła się przewaga liderujących zespołów nad zespołem Kingi Kasprzak, który wciąż jest trzeci, ale traci do pierwszego Evergrande już siedem oczek, a do drugiego BAIC Motors Beijing cztery.

Evergrande Kanton – Guohua Life Shanghai 3:1
(25:19, 27:25, 17:25, 25:21)

źródło: cva.qq.com, inf. własna