Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Kęczanin przewodzi stawce w turnieju w Zawierciu

Kęczanin przewodzi stawce w turnieju w Zawierciu

Siatkarze pierwszoligowego Kęczanina Kęty z dwoma wygranymi przewodzą w międzynarodowym turnieju w Zawierciu. Obok zespołu z Kęt w zawodach biorą udział drugoligowcy - Warta Zawiercie i Karpaty Krosno oraz wicelider ligi słowackiej Mirad Presov.

W całym turnieju spotkania rozgrywane są w trzech setach i tak w trzech na cztery dzisiejsze pojedynki padł wynik 2:1. Zawody otworzył mecz Kęczanina z gospodarzami – Wartą Zawiercie. Miejscowi zdołali postawić się rywalom z wyższych rozgrywek i wygrali w pierwszej odsłonie, dzięki skutecznej grze w końcówce. W kolejnej ekipa z Kęt wygrała już pewnie, by w trzeciej odsłonie ponownie stoczyć zacięty pojedynek z gospodarzami. Ostatecznie, po grze na przewagi, cały mecz wygrali pierwszoligowcy. Z bardzo dobrej strony pokazał się w kolejnym starciu drugoligowy zespół Karpat. Ekipa z Krosna, mimo że oddała seta premierowego rywalom ze Słowacji, to już w kolejnych, po dość wyrównanej walce, triumfowała.

Gdy krośnianom przyszło zmierzyć się z pierwszoligowym Kęczaninem, różnica była już trochę bardziej widoczna, ale nadal drugoligowcy starali się pokazać jak najlepiej. To zaowocowało wygraną w drugiej odsłonie meczu. W trzecim secie Kęczanin poradził sobie rywalami już bez problemu i zapisał na swoim koncie drugą wygraną. Drużyna gospodarzy okazała się bardzo gościnna w starciu ze Słowakami. Obecny wicelider tamtejszej ekstraklasy, mimo że z pewnymi problemami w setach numer jeden i trzy, pokonał rywali z Zawiercia 3:0.

W niedzielę w Zawierciu rozegrane zostaną jeszcze dwa pojedynki – jeden stoczą drugoligowcy Warta i Karpaty, a w drugim Kęczanin Kęty zmierzy się ze Słowakami z Mirad Presov.