Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dwie porażki Bułgarów w sparingach z Gubernią Niżnyj Nowogród

Dwie porażki Bułgarów w sparingach z Gubernią Niżnyj Nowogród

Przygotowujący się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata Bułgarzy rozegrali sparingi z rosyjską Gubernią Niżnyj Nowogród. Ekipa Camillo Placiego dwukrotnie musiała uznać wyższość rywali, przegrywając 2:3 oraz 0:3.

Pierwsze spotkanie miało charakter zamknięty i czysto treningowy. Reprezentacja Bułgarii uległa w nim ekipie prowadzonej przez Plamena Konstantinowa 2:3 (25:23, 23:25, 25:16, 25:27, 11:15). Drugi mecz był już otwarty dla publiczności. W bułgarskiej kadrze na boisku nie zabrakło takich zawodników jak Andrej Żekow, Cwetan Sokołow czy Nikołaj Nikołow. Szybko jednak kontrolę nad pierwszym setem przejęła ekipa rosyjska (4:0, 12:6). I choć w pewnym momencie Bułgarzy zniwelowali straty do jednego oczka (11:12), podopieczni Konstantinowa nie dawali wybić się z rytmu. Powiększyli prowadzenie do pięciu punktów (19:14) i kontrolowali przebieg seta, którego wygrali ostatecznie 25:23.

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla Bułgarów, którzy zaczęli od wyniku 5:3. Rosyjski zespół szybko jednak doprowadził do wyrównania 6:6, a na pierwszej przerwie technicznej prowadził już 8:7. Po wznowieniu gry przewaga Guberni wzrosła do sześciu oczek (14:8). Bułgarskim siatkarzom udało się odrobić część strat, doprowadzając do wyniku 13:15, ale na drugim regulaminowym czasie 16:13 wygrywała ekipa rosyjskiej Superligi. Nie miała ona problemów ze skończeniem seta, którego wygrała 25:18.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie jak poprzednia, od prowadzenie Bułgarów 5:3. To oni też schodzili na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 8:7. Po czasie udało im się odskoczyć rywalowi na 14:11. Trzypunktowe prowadzenie Bułgarii utrzymywało się do drugiej przerwy technicznej. Chwilę potem przy stanie 20:16 rosyjska ekipa zaczęła odrabiać straty i zbliżyła się do podopiecznych Camillo Placiego na jedno oczko (19:20). Mimo że w końcówce ci drudzy prowadzili już 24:22, o finalnym wyniku zadecydowała gra na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej Rosjanie, którzy wygrali ostatecznie 27:25.

W niedzielę i poniedziałek w ostatnim etapie przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata ekipa Bułgarii zmierzy się jeszcze z Turcją. W niedzielę zespoły czeka wspólny trening, w poniedziałek zaś oficjalny, otwarty dla publiczności sparing. Turniej kwalifikacyjny z udziałem Bułgarii, Czech, Cypru i Holandii rozegrany zostanie w czeskiej Opawie w dniach 3-5 stycznia.

źródło: inf. własna, sportal.bg